Kézilabda: NB II.-es bajnoki eredmények, tabellák.

Fotó: Sipeki Péter

Férfi

Tiszavasvári–Hajdúnánás 29–28 (13–13)

Hajdúnánás, 100 néző, v.: Barabás, Bognár. Tiszavasvári: Boczák – Benyusz 6, Csikós 4, Kelemen, Szűcs 6/1, Erdős 3, Feind 5. Csere: Balog B., Molnár (kapusok), Balogh D., Sóvágó 5, Gazdag, Bálint, Orosz. A végig szoros mérkőzésen a Tiszavasvári győzelemmel búcsúzott a szezontól. Kiállítások: 3/2, illetve 1/1 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 1/1.

Hadas Sándor: – Ezt a győzelmet játékos pályafutását befejező Benyusz Kendének ajánljuk. További sikereket kívánunk neki a civil életben.

Kazincbarcika–Nyírbátor 32–39 (17–19)

Kazincbarcika, 150 néző, v.: Katona, Konyári. Nyírbátor: Felföldi – Vasas 5, Gubó 4, Mészáros 4, Bor 4, Pánczél 13/2, Szedlacsek 3. Csere.: Gadnai (kapus), Albecz 1, Siket K., Varga R., Lapos, Tamás 5. Edző: Molnár András. A bajnok Nyírbátor magabiztos győzelemmel zárta a szezont. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 3/2.Molnár András: – Tipikusan ránk jellemző mérkőzés volt. Védelmünk ezúttal sem volt stabil, viszont elöl nagyon eredményesek voltunk.

Kisvárda–Hajdúböszörmény 34–36 (18–17)

Kisvárda, 80 néző, v.: Kovács, Széles. Kisvárda: Simon – Nagy 4, Csendes 7, Ruzsinszki 2, Csatlós, Radojevics 8/4, Bottka 5, Csere: Hostisóczki (kapus), Papp 4, Kapdos, Virga 1, Király 3, Kiss. Edző: Türk Ferenc. A Kisvárda zsinórban harmadik mérkőzését is elveszítve az ötödik helyen fejezte be a bajnokságot. Kiállítások: 20, illetve 12 perc. Hétméteresek: 8/7, illetve 5/5.

Türk Ferenc: – Mindkét félidőt jól kezdtük, azonban a játékrészek végét elrontottuk, a lelkesen és jól játszó ellenfelünk ellen.

Kállósemjén–Fehérgyarmat 30–34 (13–20)

Újfehértó, 80 néző, v.: Tóth G., Tóth I. Kállósemjén: Tóth – Orosz 7/2, Pop-Rares 4, Bereznai 1, Krisztián 5, Barabás 1, Horváth 7/1. Csere: Lencsés (kapus), Magyar, Halmos 1, Bod 4/3, Bécsi. Játékos-edző: Bécsi János. Fehérgyarmat: Cioroiu - Oláh J. 3, Tuska 4, Czeglédi P. 2, Kovács, Gaál 5, Fekete 5. Csere: Bihari (kapus), Siket T., Gacsályi 2, Varga J., Csobay 1, Varga L. 12/3. Játékos-edző: Varga László. A gólokban gazdag megyei mérkőzésen a vendégek vitték el a két pontot. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 10/6, illetve 3/3.

Bécsi János: – Többször volt lehetőségünk a mérkőzés megnyerésére, sajnos nem éltünk vele. Saját magunkat vertük meg. Ifistáinknak gratulálok a bajnoki címhez!

Varga László: – Gratulálok az első félidőhöz, a második félidőn azonban el kell gondolkoznia mindenkinek! Szombaton várunk mindenkit szeretettel az utolsó hazai, bajnoki mérkőzésre!

További eredmények: Berettyóújfalu–Acélváros 30–35 (11–16), DEAC II.–Hajdúszoboszló 26–28 (14–16).

Mátészalka–Kazincbarcika 32–37 (13–20)

Mátészalka, 100 néző, v.: Frank, Mucza. Mátészalka: Bágyi – Torma 5, Drabik 8/2, Kovács E. 2, Czakó 2, Buzás 3, Deme F. 3. Csere: Deme B. 3/3, Bodó, Ábri 5, Toók 1. Edző: Nagy Márkus Peónia. A hazai csapat az első félidő hajrájában összeszedett hátrányát nem tudta ledolgozni. Kiállítások: 16, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 5/3.

Nagy Márkus Peónia: – Álmosan kezdtük a mérkőzést, védekezésünk nulla volt, támadásban pedig rengeteg ziccert kihagytunk. Sajnos, ahogy az egész szezonban, most is hullámzó volt a teljesítményünk, ezen kell nagyon sokat dolgoznunk.

Hatvan–Vitka SE 18–23 (4–12)

Hatvan, 35 néző, v.: Mezei, Rubint. Vitka SE: Tóth-Tálas – Varga 1, Kónya 3, Repák D. 9/2, Dévényiné 6/2, Barati 2, Soltész 2. Csere: Haraszti, Márta. Edző: id. Dévényi János. A Vitka SE első félidei remek védekezésével alapozta meg győzelmét, amelynek különbsége nagyobb is lehetett volna, ha pontosabban céloznak büntetőből. Kiállítások: 8, illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 10/4.id.

Dévényi János: – Célunkat teljesítettük, győzelmünkkel a harmadik helyen végeztünk. Gratulálok a csapatnak.

Kállósemjén–Lóci DSE 38–40 (21–21)

Újfehértó, 40 néző, v.: Ignéczi, Pánczél-Héjjas. Kállósemjén: Kulcsár-Czagány – Papp 2, Gáspár 9/3, Pál 9, Ferenci 3, Páll 7, Baraksó 7. Csere: Ferenczi (kapus), Kósa A., Lőrincz, Kósa Zs., Fecsó-Zsuga 1/1. Edző: Sarca Darius Alex.

A hazai csapat nagyon közel volt idénybeli második győzelméhez. Kiállítások: 10, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 5/5.

Sarca Darius Alex: – Sajnálom, hogy nem sikerült győztesen búcsúznunk az idénytől. Pedig 55 percig jól játszottunk, a végjátékban azonban ellenfelünk jobban bírta idegekkel. Köszönjük Fecsó-Zsuga Ágnesnek és Kulcsár-Czagány Zsuzsannának egész éves játékukat. Sok sikert kívánok nekik a civil életben.További eredmények: Miskolc–Füzesabony 33–35 (11–17), Hajdúböszörmény–Salgótarján 27–31 (17–18).