Tour de Hongrie: Ekkor ér célba a szakasz győztese Nyíregyházán

Ez vár pénteken a mezőnyre.

MTI/KM

Ez vár pénteken a mezőnyre

Forrás: Grafika: tour de hongrie

A holland Fabio Jakobsen nyerte a 43. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny második szakaszát, amelyen legjobb magyarként Karl Ádám zárt.
A csütörtöki 192 kilométeres szakaszon mindössze 185 méternyi szintkülönbség várt a bringásokra Karcag és Hajdúszoboszló között. Hatszáz méterrel a cél előtt, a célegyenesben tömeges bukás történt, amelynek több vesztese is volt.

A vasárnapig tartó, 905 kilométer össztávú magyar körversenyen pénteken a Sárospatak és Nyíregyháza közötti 154 kilométeres etap következik. A zempléni hegyi utak után sík terepre váltanak a bringások. Tokajnál a Tisza fölött is tekernek, majd Rakamazon balra fordulva Tiszabercel, Ibrány, Kemecse, Nyírtura és Sényő érintésével Napkornál ráfordulnak a hosszú egyenesre, amelynek a vége Nyíregyházán lesz.
Itt ér véget majd a 154 kilométeres napi etap. Miként azt már megírtuk, a verseny miatt útlezárások lesznek.

A tervek szerint délután háromnegyed hat körül ér majd célba a szakasz győztese, utána pedig természetesen a többiek.