Salakmotor

2022.06.11. 19:47

Dominik ismét diadalmaskodott

Világbajnoki nívójú versengést hozott a nagyhalászi oválon a Grand Prix kvalifikáció.

Fantasztikus versenyt részesei lehettek azok, akik ott voltak a Nagyhalászi Speedway Ringen  véget ért salakmotoros Grand Prix kvalifikáción.

Tizennégy nemzet kiválósági hatalmas és igen magas színvonalú  küzdelmet vívtak. Húsz futam után eldőlt, hogy ki az a négy motoros, akik kijutott Glasgowba a Challenge mezőnyébe. Viszont az első és a harmadik helyet is el kellett dönteni  külön futamokban. Előbb a tizenkét pontosok bronzfutama jött, ezt piros sisakjelzéssel induló francia  David Bellego nyerte a cseh Vacláv Milik előtt. Az első helyért a legutóbbi nagyhalászi verseny,  az EB-selejtező győztese, a lengyel Dominik Kubera a svéd Oliver Bernzton ellen versengett, a lengyel biztosan nyert így ismét a dobogó legfelső fokára állhatott.

Salakmotor: Grand Prix kvalifikáció

1. Dominik Kubera (lengyel) 13+3, 2. Oliver Berntzon (svéd) 13+2, 3. David Bellego (francia) 12+3, 4.  Vacláv Milik (cseh) 12+2, 5.  Brady Kurtz (ausztrál)  11, 6. Patrick Hansen (dán) 10, 7. Nick Skorja (szlovén) 9, 8. Marko Levishin (ukrán) 8, 9. 8. Chris Harris (brit) 8,  10. Jevgenij Kostigovs (lett) 7, 11. Paco Castagna (olasz) 7,12. Lukas Fienhage (német) 4, 13. Fernando Garcia (argentin) 3, 14.  Cristian Zubillaga (argentin) 3, 15. Fazekas Dennis 1, 16. Bárány Márk 0, 17. Füzesi Richárd 0.