A Blue Sharks új szerzeménye a válogatott egyik legjobbja volt

A fiatal kosaras minden meccsen kezdő irányítóként kapott lehetőséget.

Kass Balázs fontos tagja volt a magyar csapatnak

Forrás: FIBA

A magyar U20-as fiú kosárlabda-válogatott az elmúlt két héten a Grúziában rendezett korosztályos, B-divíziós Európa-bajnokságon vett részt.

A mieink összes meccsén kezdő irányítóként kapott lehetőséget a Hübner Nyíregyháza BS új igazolása, Kass Balázs.

Válogatottunk rosszul kezdte a kontinensviadalt, hiszen a csoportkörben elveszítette az összes mérkőzését, így a folytatásban csak a 9-16. helyért küzdhetett. A helyosztó szakaszban már jobban ment a magyar csapatnak. Nemzeti együttesünk előbb Svájcot győzte le 81–48-ra, Kass több mint 30 percet játszott hetven százalékos dobóhatékonysággal 18 pontig jutott, a statisztikai lapot 5 lepattanóval, 3 gólpasszal és 4 szerzett labdával töltötte meg, 22 VAL-lal a mezőny legeredményesebb embere volt. Következett Koszovó, és újabb, 82–62-es siker. A Cápák játékosa ezen a mérkőzésen 15 pontot szerzett, továbbá 5 gólpassz és 3 lepattanó került a neve mellé.

Vasárnap az volt a kérdés, hogy a mieink vissza tudnak-e vágni Írországnak a nyitómeccsen elszenvedett vereségért, amivel megszerzik a kilencedik helyet. Sajnos ezúttal is az íreknek ment jobban, 66–55-re nyertek, válogatottunk így a 10. helyen végzett. Kass ezen a meccsen 8 pontig, 4 lepattanóig, és 3 gólpasszig jutott.

Az egész tornát tekintve a Blue Sharks kosarasa játszotta a legtöbb percet a magyar csapatban, gólpasszban és szerzett labdában is első, valamint a második legtöbb pontot jegyezte.