Kisvárda Master Good

2022.07.08. 20:06

Góllal mutatkozott be az új igazolás

Az utolsó ausztriai mérkőzését játszotta a szabolcsi gárda, amely a második félidőben felülmúlta a házigazdát.

Mario Ilievszki szerezte a Kisvárda második találatát

Forrás: kisvardafc.hu

Tartalmas napok vannak az NB I.-es rajtra és az Európa-konferencialiga selejtezőjére hangoló Kisvárda Master Good mögött. A hazai élvonal ezüstérmese az ausztriai Vorauban edzőtáborozott, a temérdek edzés mellett péntekig lejátszott három felkészülési mérkőzést – nem is akármilyen ellenfelekkel –, majd a hazaút közben megállt Bécsben, hogy még egyet gyakoroljon az Admira Wacker vendégeként is.

Az ellenfél is jó nevű, hiszen kilencszeres osztrák bajnokról van szó, hozzá kell tenni, hogy legutóbbi elsőségét 56 éve szerezte meg, a mögöttünk hagyott idényben pedig kiesett a másodosztályba. A házigazda valamivel előrébb tart a munkában, elvégre az első tétmeccse előtti főpróbának tekintette a várdaiak elleni találkozót.

A szabolcsi gárdát szállító busz meghibásodott, ezért a tervezettnél egy órával később vette kezdetét a mérkőzés. A Kisvárda új igazolásai közül a kezdőben kapott helyet a kapus, Hindrich Ottó, valamint két belső védő, Milos Vranjanin és Dominik Kovacic, míg Széles Imre és a legújabb érkező, Mario Ilievszki csereként állt be.

A meccs elejének legfontosabb történése az volt, hogy Ötvös Bencét bordasérülés miatt le kellett cserélni, egyébként sokáig nem volt védeni valója a kapusoknak. A Várda nagyjából negyed óra elteltével alakított ki veszélyesnek tűnő akciókat – Driton Camaj volt a legaktívabb –, de a hazaiak is támadtak becsülettel. Így telt el az első félidő, majd a magyar együttes a második játékrész elején rákapcsolt. Hej kétszer is közel járt a gólhoz, ám az első találatra az 55. percig kellett várni, amikor Jasmin Mesanovic visszagurított labdáját Jaroslav Navrátil 15 méterről a léc alá lőtte (0–1). Nem tartott sokáig az öröm, az Admira a 62. percben egalizált (1–1).

Jött aztán a kilenc perce pályára lépő Ilievszki, aki Jasir Asani bal oldali beadását 8 méterről kapásból a hálóba bombázta (1–2). Az osztrákoknak erre már nem volt válaszuk, így a Kisvárda veretlenül zárta az ausztriai edzőtábort.

Török László csapata itthon folytatja a felkészülést, a tervek szerint 14-én a Diósgyőrrel játszik még egy meccset, majd 19-én utazik Kazahsztánba, hogy a klub történetének első nemzetközi kupameccsén kiálljon a Kajrat Almati ellen.

Labdarúgás: felkészülési mérkőzés

FC Admira Wacker–Kisvárda Master Good 1–2 (0–0)
Admira: Jenciragic (Haas, 61.) – Ebner, Buchta (Rasner, 26.), Krienzer, Kosztics, Schöller, Gattermayer (Risztanics, a szünetben), Zwierschitz, Vorsager, Nikolov (Badji, a szünetben), Galle.
Kisvárda: Hindrich – Hej (Rubus, 73.), Vranjanin (Szimovics, 73.), D. Kovacic (Széles, 62.), Peteleu (Leoni, 62.) – Ötvös (Karabeljov, 13.), Melnik (Bíró R., 73.) – Navrátil (Heles, 73.), Makowski (Lucas, 62.), Camaj (Asani, 62.) – Mesanovic (Ilievszki, 62.).
Gól: Badji (62.), illetve Navrátil (55.), Ilievszki (71.).