Helyi sport

2022.10.01. 16:29

A Kisvárda összeomlott Újpesten

A forduló előtt második Kisvárda Master Good nagy vereségbe szaladt bele az Újpest vendégeként.

Dominik Kovacicot (balra) kiállították, Fernand Gouré (jobbra) duplázott

Fotós: Micheller Szilvia

Hogy az Újpest mennyire komolyan vette a mátészalkai Magyar Kupa-mérkőzést, jól mutatja, hogy szombaton, a Kisvárda Master Good elleni NB I.-es összecsapáson szinte ugyanazzal a kezdőcsapattal állt ki, Milos Kruscsics csupán a bal hátvéd posztján változtatott.

A forduló előtt második szabolcsiak is a lehető legerősebb tizeneggyel vették fel a harcot a lila-fehérekkel és küzdöttek azért, hogy az őszi szezon második nyolcas blokkját is sikerrel kezdjék, ezzel javítsanak két vesztes bajnoki után.

A szándék ellenére a vendégek nagyon pontatlanul és határozatlanul futballoztak, nehezen alakítottak ki helyzetet, sok labdát eladtak és olykor védekezésben sem értették meg egymást. Az első nagyobb lehetőség mégis a Várda előtt adódott, ám Jasir Asani fölé tekert egy közeli szabadrúgást. A másik oldalon Hindrich Ottó védte Simon Krisztián szabadrúgását, majd Driton Camaj durrantott fölé tizenhat méterről.

Az egy-egy feljegyezhető lehetőséget leszámítva sokáig nem forogtak igazán nagy veszélyben a kapuk, az Újpest mégis gólt szerzett a semmiből. Ez nem túlzás, egy pontatlan passzból óriási öngól lett. Próbált ritmust váltani a Kisvárda, gyorsan jöhetett is volna az egyenlítés, de Jasmin Mesanovic jónak tűnő passzára tökéletes ütemben jött ki Djordje Nikolics és Asani elől elütötte a labdát.

Sajnos a Kisvárda továbbra sem találta a ritmust, a szünetig további két elkerülhető gólt kapott –a fővárosiaknak szerencséjük is volt, de a vendégek sem voltak a helyzet magaslatán a két szituációban.

A második félidőre semmi nem változott, sőt, az 59. percre minden remény elszállt azzal, hogy Dominik Kovacicot kiállították. Innentől már csak a különbség volt a kérdés. Született még egy hazai gól, majd az utolsó másodpercekben mindennek a tetejébe még Ötvös Bence is idő előtt fejezte be a mérkőzést.

Labdarúgás: NB I., 9. forduló
Újpest FC–Kisvárda Master Good 4–0 (3–0)
Szusza Ferenc Stadion, 1984 néző, v.: Pintér (Huszár, Csatári).
Újpest: Nikolics – Szabó, Csongvai, Diaby, Antonov – Simon (Varga, 81.), Mack, Onovo (Boumal, 81.), Csoboth (Lahne, 69.) – Katona (Ljujics, 69.), Gouré (Tallo, 75.). Vezetőedző: Milos Kruscsics.
Kisvárda: Hindrich – Hej, Vranjanin, Kovacic, Leoni – Karabeljov (Melnik, a szünetben), Ötvös – Asani (Navrátil, 70.), Makowski (Lucas, a szünetben), Camaj (Vida, a szünetben) – Mesanovic (Ilievszki, 81.). Vezetőedző: Török László.
Gól: Vranjanin (31. – öngól), Gouré (35., 45+1.), Simon (68.).
Kiállítva: Kovacic (59.). Ötvös (90+3.).
31. perc: a pontatlan újpesti passz Vranjanin lábáról felperdült, ezzel 11 méterről átemelte a kapuból kifutó Hindrichet, 1–0.
36. perc: hazai labdaszerzés után Gouré egy kisvárdai játékost kicselezett, kettőt megelőzött, majd 10 méterről betalált a jobb alsóba, 2–0.
45+1. perc: Csoboth belebonyolódott a cselébe, a labda azonban Hejről Gouréhoz pattant, aki 6 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 3–0.
59. perc: Kovacic utolsó emberként buktatta Csobothot a kaputól 35 méterre, Pintér játékvezető videózás után visszavonta az eredetileg kiosztott sárga lapot és pirosat adott a védőnek.
68. perc: Antonov üresen találta meg Simont, a középpályás 15 méterről laposan lőtt, Hindrich csak hozzáérni tudott a labdához, a gólt nem tudta megakadályozni, 4–0.
90+3. perc: Ötvös a félpálya közelében tarolta le a meginduló Boumalt, azonnal pirosat kapott.