Cíimvédés

2022.10.24. 15:34

Bravúr a négyzeten, ismét bajnok Dennis, aki mindhárom versenyen a legjobb magyar volt

A Nagyhalászi Motorsportért Sportegyesület vaspapucsosa ismét bizonyított, finalista volt Debrecenben

Albók József, a Nagyhalászi Speedway Ring tulajdonosa, a halászi klub vezetője ismét gratulálhat Dennisnek a magyar bajnoki címért Fotó: archív/Mán László

Miként az eddigi két fordulóban, vasárnap is szlovén sikert hozott a magyar és szlovén közös salakmotoros bajnokság. A két szlovéniai helyszín után vasárnap Debrecenben szórták a salakot a vaspapucsosok. A húsz futam után jött a reményfutam majd a döntő. A végső körözést a szlovén Matic Ivacic nyerte aki százszázalékos teljesítménnyel végzett az első helyen. A dobogó második fokára honfitársa Nick Skorja állt, a harmadik a lengyel Oskar Bober. Ami számunkra a legfontosabb: a negyedik helyen a nagyhalászi klub címvédője, Fazekas Dennis zárt.

Bravúrral jutott a fináléba

Dennis győzelemmel kezdett, hazai rivális Magosi Norbert mögötte ért célba. Ezt követően háromszor is harmadik lett Dennis, a tizenhetedikben ismét élen végzett mégpedig a mezőny női tagja, a német Celina Liebmann, valamint a szlovén Anze Grmek és a lengyel Miran Praznik előtt.

Az alapszakaszban szerzett kilenc ponttal Dennis a reményfutamba is bekerült, itt egy remek előzés után Grmek elé került és végül Bober mögött másodikként ért célba. Így indulhatott a fináléban, ahol végül negyedikként zárt.

A magyarok közül Kovács Roland sérülés miatt hiányzott, Magosi Norbert nyolc ponttal a kilencedik, Füzesi Richárd két ponttal a tizennegyedik ,míg Bárány Márk ugyanennyi ponttal a tizenötödik helyen zárt.

Behozhatatlan az előny

Ami fontos: mindhárom versenyen Dennis volt a legjobb magyar mögötte Magosi van nyolc pontos hátránnyal. És jöhet a slusszpoén! Ezzel Dennis megvédte címét, mert az előnye behozhatatlan. Ugyanis amennyiben a zárófordulóban Dennis csak negyedik és Magosi nyer akkor is címvédé van, hiszen akkor a különbség csak hat pont lenne, Dennis előnye pedig nyolc egység.

A debreceni verseny végeredménye forrás:speedwaylive.org)

1. Matic Ivacic (szlovén ) 15+3 (3,3,3,3,3)

2. Nick Skorja (szlovén ) 14+2 (2,3,3,3,3)

3. Oskar Bober (lengyel ) 13+3+1 (3,3,2,2,3)

4. Fazekas Dennis (magyar)  9+2+0 (3,1,1,1,3)

5. Anze Grmek (szlovén )  10+1 (2,3,2,2,1)

6. Tomasz Orwat (lengyel )  9+0 (1,2,3,3,F)

7. Pawel Miesiac (lengyel) 8 (T,2,3,3,T)

8. Celina Liebmann (német) 8 (1,1,2,2,2)

9. Magosi Norbert (magyar )  8 (2,2,1,1,2)

10. Szymon Bandur (lengyel) 7 (1,2,2,1,1)

11. Miran Praznik (szlovén ) 6 (3,1,0,2,0)

12. Mateusz Gzyl (lengyel) 6 (2,1,1,0,2)

13. Andrei Popa (román )  3 (1,0,1,0,1)

14. Füzesi Richárd (magyar )  2 (0,0,0,0,2)

15. Bárány Márk (magyar)  2 (0,0,d,1,1)

16. Denis Stojs (szlovén ) N

A magyar-szlovén közös bajnokság állása: Matic Ivacic (szlovén) 56 pont, 2. Nick Skorja (szlovén) 54, 3. Anze Grmek (szlovén) 46, 4. Fazekas Dennis 38, 5. Magosi Norbert 24, 6. Miran Przanik (szlovén) 21.

Magyar bajnokság: Fazekas Dennis (Nagyhalászi Motorsportért Sportegyesület) 60 pont, 2. Magosi Norbert (SpeedWolf Debrecen) 52, 3. Bárány Márk (Nagyhalászi Motorsportért Sportegyesület) 42, 4. Füzesi Richárd (Arena Moto Hungary) 40, 5. Kovács Roland (SpeedWolf Debrecen) 34.