Labdarúgás, NB III.

2022.11.27. 16:11

Drámai végjátékot követően kapott ki a Sényő

A Kisvárda II. hátrányból fordítva vitte el a három pontot Hajdúszoboszlóról, míg a Sényő a 90. percben tizenegyest hibázva, négy perccel később pedig gólt kapva maradt alul Tiszafüreden.

Vámos Márkék (24) a hosszabbításban vesztették el a mérkőzést.

Fotó: Pusztai Sándor

Labdarúgás: NB III., Keleti csoport, 19. forduló

Tiszafüred–Sényő-Carnifex FC 2–1 (1–0)
Tiszafüred, Lipcsey Elemér Sporttelep, 400 néző, v.: Kovács (Deme, László).
Tiszafüred: Tajti – Háda, Fehér, Baranyi, Szövetes (Földi, 61.), Mácsai, Tomola, Barzsó, Pintér, Szabó (Kertész, 70.), Skulka (Barna, 78.). Vezetőedző: Dorcsák Zoltán.
Sényő: Szondi – Klepács, Márton, Fenyőfalvi, Toldi (Kapacina K., 46.), Jócsák (Orosz, 46.), Farkas, Schmidt, Sztankó (Fabu, 46.), Kapacina V., Vámos (Barta, 80.). Vezetőedzők: Fiuemi Viktor és Imrő László.
Gól: Fehér (32.), Barna (94.), illetve Kapacina K. (80.).

Imrő László:Sikeresen megvertük magunkat a második félidőben. Senkit, de tényleg senkit nem szeretnék megsérteni, ezért mást nem is mondok.

32. perc: GÓL!!! Mácsai beadásába Fehér Zsolt piszkált bele középen és lábáról a hálóba vágódott a labda, 1-0.

79. perc: GÓL!!! Baranyi szabálytalansága sárga lapot ért. A jobb oldali szabadrúgás után középen Kapacina kotorta a hálóba a labdát, 1-1.

90. perc: Tizenegyest kapott a Sényő: Kapacina büntetőjét Tajti óriási bravúrral hárította.

94. perc: GÓL!!! Barna Viktor cselezte be magát a tizenhatoson belülre a bal oldalon, majd 12 méterről a léc alá bombázott, 2-1.

Hajdúszoboszló–Kisvárda Master Good II. 1–2 (1–2)
Hajdúszoboszló, Bocskai Sporttelep, 100 néző, v.: Vinter (Elek, Németh).
Hajdúszoboszló: Mészáros – Czene (Karacs, 72.), Kónya, Vincze, Barnucz (Barna, 85.), Szathmári, Fenyőfalvi (Berdó, 72.), Lénárt, Karika (Lukács, 72.), Nagy, Constantinescu. Vezetőedző: Szűcs János. Kisvárda II: Odincov – Czérna, Králik, Rubus, Sikorszki, Honcsar, Szőr, Simon (Bokor, 87.), Ponomarenko (Kirjuhin, 70.), Heles (Szirota, 91.) – Nagy. Vezetőedző: Gerliczki Máté.
Gól: Karika (17.), illetve Czérna (38., 11-esből), Honcsar (45.).

Gerliczki Máté – Hetek óta benne volt a játékunkban a siker, és ez ma végre megtörtént! Nagy dolog volt végre látni a srácok arcán a kitörő boldogságot, de annak még jobban örülök, hogy ilyen borzalmas talajú pályán is meg tudták mutatni, hogy tudnak futballozni. A mai győzelem szenvedély nélkül nem születhetett volna meg. A kollégáimra és rám is a szenvedély szó jellemző leginkább, ezt szeretném látni a fiúkon hétről hétre.

17. perc: A tizenhatoson belül, egy rossz felszabadítást követően a labda Karika elé került, aki 8 méterről a kapuba lőtt, 1–0.

38. perc: Büntetőhöz jutott a Kisvárda! Nagy Mihály Krisztián ugratta ki Helest, akit Kónya buktatott a tizenhatoson belül. Czérna a jogosan megítélt 11-est magabiztosan értékesítette, félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt, 1–1.

45. perc: Czérna passzolta laposan a labdát Honcsarnak, aki 17 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba! A labda a léc érintésével pattant be, 1–2.

További eredmények: Eger–Tiszaújváros 1–2, BVSC-Zugló–Hatvan 4–0, DEAC–Békéscsaba II. 1–0, Körösladány–Füzesgyarmat 1–1, Jászberény–DVSC II. 1–3, BKV Előre–Vasas II. 1–2, Karcag–DVTK II. 2–0, Putnok–Pénzügyőr 4–1.