A Spartacus lejátszotta első meccsét az edzőváltás után

A Nyíregyháza Spartacus edzőváltás után várhatta a labdarúgó NB II. 19 fordulóját. A Lengyel Roland vezette gárda hátrányból felállva 1–1-et játszott Szegeden.

Hiába vezettek a kék mezes szegediek, a Spartacus pontot rabolt

Fotó: Gémes Sándor

A Nyíregyháza Spartacus vezetői abban bízhattak, hogy két fordulóval a téli szünet előtt egy váratlan húzásnak köszönhetően megtáltosodik a csapat és sikerül szépen zárni az őszi szezont. A változtatás a kispadon történt: a klub pénteki bejelentése szerint Huszák Géza helyett Lengyel Roland irányítja az együttest a folytatásban.

A piros-kékek szurkolói reménykedhettek abban, hogy a csapat élére harmadszor kinevezett szakember ugyanolyan eredménnyel indít vezetőedzőként, mint három évvel ezelőtt, vagyis a csapat azonnal legyőzi a Szegedet.

És ha már vágyak. A vasárnapi ellenfél drukkerei az ötödik percben bizonyára annak örültek volna a legjobban, ha a Szegedhez közeli Forráskútról származó, korábbi NB I.-es gólkirály és ma már Dél-Koreában légióskodó magyar válogatott támadó, Ádám Martin nem csupán a kezdőrúgást végzi el, hanem a tizenegyeshez is odaáll. Helyette Bíró Bence próbálkozott meg a büntetővel, kevés sikerrel, lövése a lécen csattant.

A Szpari ekkor még tehát megmenekült, a 30. percben azonban már senki nem segíthetett, előnybe kerültek a hazaiak (1–0). A szegedi vezetés nem volt érdemtelen, csak ők alakítottak ki helyzetet az első félidőben.

A második játékrészben sem jegyezhettünk fel sok nyíregyházi lehetőséget, de legalább a Spartacus büntette a hibákat: a 66. percben Szilágyi Zoltán eladta a labdát, Myke Bouard Ramos az üresen érkező Pantovics Nikolához passzolt, aki kiegyenlített (1–1).

A viszonylag eseménytelen második félidő végéhez közeledve a csereként beállt Oláh Benjámin járt közel a gólhoz, a másik oldalon Jammeh Haruna kísérletezett, ám az eredmény már nem változott. Ha a győzelem nem is, a pontszerzés összejött a Szparinak, ami jó eredmény a forduló előtt harmadik Szeged otthonában.

Labdarúgás: NB II., 19. forduló
Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Nyíregyháza Spartacus 1–1 (1–0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 800 néző. Vezette: Erdős József (Buzás Balázs, Nagy Viktor).
Szeged: Takács J. – Könczey, Temesvári, Szilágyi, Tóth B. – Farkas A., Szakály D. (Simon Á., 75.) – Papp Á., Gajdos, Kundrák (Kővári, 75.) – Bíró B. (Haruna, 64.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics.
Nyíregyháza: Fejér – Farkas B., Szokol, Gengeliczki, Deutsch B. – Sigér Á. (Gresó, 67.), Csősz (Márkus, 67.) – Pekár (Oláh B., 80.), Pataki B., Ramos (Kovács A., 80.) – Adamcsek (Pantovics, 63.). Megbízott edző: Lengyel Roland.
Gól: Papp Á. (30.), ill. Pantovics (66.).

További eredmények: DVTK–Haladás 1–2 (1–1), MTK–Gyirmót 5–2 (3–2), Csákvár–ETO FC Győr 1–1 (0–0), Mosonmagyaróvár–Soroksár 1–1 (0–0), Budafok–Tiszakécske 1–1 (1–0), Békéscsaba–Ajka 0–1 (0–1), Dorog–Pécs 1–0 (1–0), Szentlőrinc–Kazincbarcika 1–1 (0–0), Kozármisleny–Siófok 4–0 (1–0).

1. DVTK 19 13 1 5 37-18 40
2. PMFC 19 9 9 1 21-13 36
3. MTK 19 10 5 4 57-34 35
4. Szeged 19 10 5 4 24-17 35
5. Gyirmót 19 9 3 7 33-24 30
6. Haladás 19 8 5 6 27-26 29
7. Ajka 19 8 4 7 27-25 28
8. Csákvár 19 7 7 5 26-21 28