Kosárlabda

2022.12.02. 20:36

Látványos meccsen szenvedett vereséget a Blue Sharks

A Hübner Nyíregyháza BS nagyot küzdött az Alba Fehérvár ellen, de így is súlyos vereséget szenvedett a bajnokesélyes riválisától.

Jordan Williamsék időnként kifejezetten látványosan kosárlabdáztak, de nem volt esélyük nyerni

Fotó: Dodó Ferenc

Az állandó vezetőedző nélkül átmeneti időszakot megélő Hübner Nyíregyháza BS nagyon nehéz feladatot kapott péntek estére, hiszen a tabella második helyén álló, válogatott játékosokkal teletűzdelt Arconic-Alba Fehérvárt fogadta.

A vendégeknél a magyar bajnokságban már jól ismert Quincy Ford kezdett be nagyon, az ő kosaraira DeMarco Dickerson és Harrison Henderson válaszolt. Sajnos rövid ideig volt szoros az állás, a fehérváriak ugyanis könnyű kosarakat szereztek a palánk alól. Biztató momentumok akadtak, ilyen volt a nevelőegyesülete ellen lehetőséget kapó Kass Balázs lelkes játéka, Bazsó Brúnó és Dickerson faulttal együtt szerzett kosara, de egyébként az Alba agresszív támadójátékkal és jó lepattanózással nagy különbséget tett közé. Az első negyed végét megnyomták a hazaiak, Dickerson hármasával, majd Darius Perry utolsó másodperces zsákolásával visszajöttek a meccsbe.

A második játékrészt is remekül indította a Nyíregyháza. A Cápák olykor még jó védekezés mellett is kosarat kaptak ugyan, de jó volt látni, hogy nagy lendülettel játszanak és küzdenek minden labdáért. Kass ekkor már nemcsak lelkesen, hanem eredményesen is játszott: Dobott 2+1-et, labdát szerzett, passza után Dickerson és Williams is nagyot zsákolt. Végre újra volt élet a csapatban!

Négy pontra zárkózott a Hübner, ekkor a remekül játszó Quenton DeCosey hármassal hűtötte le a kedélyeket. Innentől megint az Alba jó védekezése dominált, amire építve elléptek a vendégek. A negyed vége felé nagyon kellett Perry bődületes zsákolása, ám ez sem adott újabb lendületet, a mieink 16 pontos hátrányban vonultak az öltözőbe.

Ford hármasával kezdtek a vendégek, ennél is nagyobb baj, hogy Bazsó bokája megsérült a félidő elején. Rossz hazai támadások után átrohant a nyíregyháziakon a Fehérvár, amely újabb két hármassal 67–42-re vezetett. A Blue Sharks ekkor újra megnyomta a „védekezés gombot”, ami megadta a lendületet a jó támadásokhoz is. Kass triplát értékesített, Dickerson hatalmas blokk után látványos ziccert dobott Williams szép passzából. Mokánszki 2+1 után labdát szerzett, sportszerűtlent harcolt ki, később egy triplát is bevágott. Sajnos a legrosszabbkor, mínusz tizenkettőnél megint DeCosey volt eredményes távolról.

A negyedik negyedben is nagyon hajtottak a Cápák, ám az Alba rutinosabb és jobb csapat annál, hogy elherdálja a húsz pont feletti előnyét. A Nyíregyháza egyszer még vissza tudott jönni tizenkettőre, amikor Szabó Zsolt köszönt be távolról. Nehezítette a mieink helyzetét, hogy sérülés miatt Williams is kiszállt a játékból. Noha a hazai együttes nem adta fel a küzdelmet, nem volt rá esélye, hogy újra visszajöjjön a mérkőzésbe.

Kosárlabda:  NB I, 10. forduló
Hübner Nyíregyháza BS–Arconic-Alba Fehérvár 80–108 (24–31, 18–27, 21–23, 17–27)
Continental Aréna, 600 néző, v.: Nagy, Györfy, Nyilas.
Nyíregyháza: Perry 14/3, Dickerson 19/6, Bazsó 2, Mokánszki 11/6, Henderson 7. Csere: Kiss 2, Williams 12, Kass 11/6, Fazekas 2. Megbízott edző: Szollár Gergő.
Alba: Pongó 13/12, Somogyi 14/3, DeCosey 21/6, Ford 21/3, Philmore 6. Csere: Vojvoda 10, Szabó 13/6, Takács Mi. 8, Takács Ma. 2, Góbi, Balsay. Vezetőedző: Matthias Zollner.
A mérkőzés alakulása. 2. perc: 5–4, 5. p.: 5–14, 6. p.: 6–20, 9. p.: 14–30, 11. p.: 25–31, 14. p.: 34–38, 18. p.: 36–49, 20. p.: 40–58, 22. p.: 42–67, 26. p.: 57–69, 31. p.: 65–81, 34. p.: 72–83, 37. p.: 74–99.