2022.12.06. 09:44

Megyei rangadót nyert a Mátészalka

Szedlacsek Jánosék alaposan megszórták a Balmazúvárost

Fotó: Pusztai Sándor

Hétvégén újabb fordulóval folytatódtak az NB II-es bajnokságok. A hölgyeknél az Újfehértó KSZSE félidei hátrányát megfordítva értékes győzelmet aratott Salgótarjánban. Megyei derbit rendeztek Nyírbátorban, ahol a pályaválasztó Mátészalka gólokban gazdag mérkőzésen múlta felül a Vitka SE gárdáját. Férfiaknál egyetlen megyebeli csapatunk járt sikerrel,  a Nyírbátor gólzáporos mérkőzésen ütötte ki a Balmazújvárost. A Kisvárda és a Fehérgyarmat hazai pályán nem bírt ellenfelével, míg az Újfehértó KSZSE Hajdúböszörményben szenvedett vereséget.

Női
Salgótarján-Újfehértó KSZSE 24-25 (11-9)
Salgótarján, 300 néző, v.: Pávlics, Sípos. Újfehértó: Száva – Barta 2, Gyuró 4, Szabados, Pál 9/1, Ferenci 2, Papp 1. Csere: Csikós (kapus), Kósa A. 2, Gáspár 2/1, Páll, Gergely 3. Edző: Kelemen Gréta. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 5/2.
Kelemen Gréta: – Így kell lezárni az évet! Gratulálok a lányoknak, ezúttal igazi csapatként harcolták ki a győzelmet. Köszönjük szurkolóink lelkes buzdítását, akik hazai környezetet teremtettek nekünk.
Mátészalka-Vitka SE 35-31 (20-14)
Nyírbátor, 50 néző, v.: Bíró, Gadnai. Mátészalka: Bágyi – Prokob R. 6, Kovács E. 4, Bodó 5/1, Deme B. 1, Drabik 10/5, Ábri 2. Csere: Ofra 3, Deme F. 4/2, Prokob D. Sigér, Buzás. Edző: Nagy Márkus Peónia. Vitka SE: Vitka SE: Tusz – Varga 1, Kónya 5, Havavka 7, Barati 1, Dévényiné 2, Haraszti 8. Csere: Szabó (kapus), Fenynets 5, Katona 2. Kiállítások: 12, illetve 14 perc. Hétméteresek: 11/8, illetve 2/2.
Nagy Márkus Peónia: – Jól játszottuk, látszott a pályán az, amit hónapok óta gyakorolunk. Viszont nagyobb vezetésünknél nem szabad belekényelmesedtünk a meccsbe.
Kerezsi Béla: – Az első félidőben összeszedett hátrányunkat nem sikerült ledolgoznunk. A kulcsszituációkban rendre rossz döntéseket hoztunk.
További eredmények: Ungvár-Heves 46-21 (21-11), Miskolc-Hajdúnánás 26-3 (17-13), Hajdúböszörmény-Füzesabony 23-35 (10-15).
Férfi
Hajdúböszörmény-Újfehértó KSZSE 37-33 (16-15)
Hajdúböszörmény, 100 néző, v.: Körmendi, Nyitrai. Újfehértó: Bihari – Gyurina 4, Imre 4, Bakó 1, Pál 4/1, Barta A. 1, Horváth 8/1. Csere: Lencsés (kapus), Barta D. 6, Nagy 4, Hegedűs, Bécsi 1. Játékos-edző: Bécsi János. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 3/2.
Bécsi János: – Ebbe a mérkőzésbe több volt, de kritikus időszakban többször hibáztunk. Így nem lehet mérkőzést nyerni.
Nyírbátor-Balmazújváros 38-22 (22-13)
Nyírbátor, 100 néző, v.: Dulai, Pisák. Nyírbátor: Felföldi – Albecz 4, Gubó 4, Bor 7, Mészáros 2, Tamás 6, Szedlacsek 8/1. Csere: Gadnai (kapus), Varga 2, Siket K. 2, Lapos 1, Láng 2. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 8, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/3.
Falcsik Miklós: – Sikerült hamar megtörnünk  a balmazújvárosi fiatalokat. A jó védekezésből, jó kapusteljesítményből könnyű gólokat dobtunk.
Fehérgyarmat-Mezőkövesd 22-29 (10-12)
Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Katona, Konyári. Fehérgyarmat: Both – Czeglédi B., Pánczél 10/1, Gaál 1, Varga J. 1, Péter 4, Papp. Csere: Tóth (kapus), Siket T., Csapos 2, Diószegi, Krisztián, Varga L. 3/1, Fekete 1. Játékos-edző: Varga László. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 3/3.
Varga László: – Maximálisan meg voltam elégedve a csapat hozzáállásával, ha ilyen lett volna végig, akkor nem lettek volna gondjaink. Így ki lehet kapni egy jó csapattól.
Kisvárda-DEAC II. 28-32 (9-18)
Kisvárda, 100 néző, v.: Ihász, Szántó. Kisvárda: Simon – Nagy 1, Csendes 3, Ruzsinszki 5, Kapdos, Radojevics 4, Bottka 4. Csere: Király 4, Kiss 1, Bod, Csatlós, Revák, Kovács, Csatlós 1, Tuska 5. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 8, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/0, illetve 1/0.
Türk Ferenc: – Ellenfelünk első félidei védekezését képtelenek voltunk átjátszani. Az így összeszedett nagy hátrányunkat aztán nem sikerült ledolgoznunk a második félidőben.