2022.12.04. 15:49

Putnokon győzött a Sényő

Toldi Andrásék (kékben) győzelemmel kezdték a tavaszt

Fotó: Sipeki Péter

Az NB III-ban vasárnap lejátszották az első tavaszi fordulót. A Sényő bravúros győzelmet aratott Putnokon, míg a Kisvárda II. Egerrből tért haza egy ponttal.

Putnok-Sényő Carnifex FC 1-2 (0-2)
Putnok, v.: Szigetvári. Putnok: Pápai – Gellén, Nádimov (Fülöp, 84.), Galacs, Nagy (Katona, a szünetben), Sramkó (Sághy, 67.), Buda, Csiki, Vajda (Komári), Dobrovolszki, Nemes. Edző: Szala Ákos. Sényő: Szondi – Klepács, Fenyőfalvi, Márton, Kapacina K. (Toldi, 8.), Jócsák, Schmidt, Sztankó, Kapacina V., Vámos (Barta), Orosz. Edzők: Fiumei Viktor, Imrő László. Gól: Buda (75.), illetve Kapacina K (27.), Márton (45.).
Imrő László: Az első félidőben nagyon jó ritmusban játszottunk, amelynek meg is lett az eredménye. A második félidőben emberfeletti csapatmunkával őriztük meg a győzelmünket. Nem álltunk hadilábon a szerencsével sem, de megérdemelten hoztuk el a három pontot. Így kell kezdeni a tavaszt. A sényői csapat nincs kieső helyen, tehát nem kell, hogy ettől szerényebb legyen. Minket még nem kértek fel arra, hogy induljunk az NB III-ba, mert mi mindig bennmaradtunk…

Eger-Kisvárda II 1-1 (1-0)
Eger, v: Nagy N. Eger: Szalay – Juhász (Dobler, 85.), Fényes, Hegedűs, Farkas, Seres (Hadnagy, 66.), Burger, Kovács (Berki, 93.), Papp, Jónyer, Simon. Edző: Céró Bálint. Kisvárda II: Odincov – Czérna (Szirota, 86.), Králik, Rubus, Sikorszki, Szőr, Ponomarenko (Kirjuhin, 68.), Honcsar, Nagy M. K., Heles (Puporka, 58.), Ilievszki. Edző: Gerliczki Máté. Gól: Jónyer (8.), illetve Szőr (72.).
Gerliczki Máté: – Nagyon sajnálom a srácokat, mert mindent megtettek az első pillanattól kezdve az utolsóig, hogy megnyerjük ezt a mérkőzést. Jobban játszottunk ellenfelünknél, több volt ma ebben a meccsben mint az egy pont.

További eredmények: Körösladány–DVSC II. 0–2, Karcag–Tiszafüred 1-2, BKV Előre–DVTK II. 1-0, Jászberény–Vasas II. 0-1, DEAC–Füzesgyarmat 1-1, BVSC-Zugló–Békéscsaba II. 5-0, Hajdúszoboszló–Hatvan 1-0, Pénzügyőr–Tiszaújváros 2-2
1. BVSC-Zugló 20 16 4 - 51-8 52
2. Putnok 20 12 3 5 36-25 39
3. DVSC II. 20 11 2 7 44-33 35
4. Körösladány 20 9 7 4 34-25 34
5. DEAC 20 10 3 7 32-20 33
6. Karcag 20 10 3 7 27-26 33
7. BKV Előre 20 10 2 8 28-25 32
8. Tiszafüred 20 9 4 7 36-35 31