Tomás Varga: elkezdtünk jól védekezni és hosszú labdameneteket játszani, erre kell építeni a jövőt!

Felállt a padlóról a nyíregyházi csapat, ennek ellenére az MTK diadalmaskodott.

Nagyot küzdöttek a nyíregyházi lányok

Fotó: Hegedüs Gábor (MTK)

Az MTK Budapest otthonában lépett pályára a Fatum-Nyíregyháza, amelyet a női röplabda Extraliga hetedik fordulójában már a frissen kinevezett új vezetőedző, Tomás Varga irányított.

A hazaiak akarata érvényesült

Egyértelműen a szabolcsi klub volt a mérkőzés esélyese, már csak azért is, mivel a budapesti egyesület a bajnoki tabella utolsó helyéről várta az összecsapást. Ennek megfelelően jobban kezdett a vendég alakulat, ám az első két játszma során ugyanazt a koreográfiát bemutatva fordított Leiszt Máté csapata, ezzel mindössze egyetlen szettgyőzelemre kerülve a sikertől.

– Jól kezdtük a mérkőzést, de az első két szettben fontos pillanatokban hibáztunk, ezzel az ellenfelet juttatva előnyhöz. Annak ellenére, hogy jó volt a nyitásfogadásunk, nem voltunk eléggé hatékonyak a támadásokban – kezdte mondandóját a lefújást követően Tomás Varga.

A következő két felvonásban Selena Leban vezetésével a Fatum akarata érvényesült, így közel két órányi játék után jöhetett a döntő szett, melyben a kék-fehérek már nem hibáztak, így megnyerték a meccset.

Van mire építeni

– A harmadik szettől változott a játék képe, kevesebbet rontottunk, de ami számomra fontosabb, hogy elkezdtünk jól védekezni és hosszú labdameneteket játszani. Erre kell építeni a jövőt. A lányok nagyot harcoltak, így csak a végeredmény miatt lehetünk elégedetlenek – zárta gondolatait a szlovák mester.

Folytatás a kupában, december 9-én az Újpest otthonában.

Női Extraliga, alapszakasz, 7. forduló
MTK Budapest–Fatum-Nyíregyháza 3:2 (24, 23, -24, -23, 9)
Budaörs, Ilyés-Aramis Sportcsarnok, v.: Jámbor, Halász.
MTK: Szabó 16, Berkó 4, Costa 15, Tatár 15, Asonja 19, Briga 4. Csere: Divényi (liberó), Varga. Vezetőedző: Leiszt Máté.
Nyíregyháza: Cicic 3, Leban 23, Lászlop 4, Karaoglu 19, Jurdza 10, Cepni 14. Csere: Tóth (liberó), Kovács-Francesco 1. Vezetőedző: Tomás Varga.
A mérkőzés alakulása: 1. játszma (30 perc): 0:4, 3:5, 4:11, 8:14, 14:16, 17:17, 21:19, 24:24, 2. játszma (28 perc): 1:3, 5:5, 7:9, 11:11, 18:13, 20:17, 20:20, 24:22. 3. játszma (30 perc): 3:3, 5:10, 8:12, 12:17, 15:17, 15:20, 18:24, 24:25. 4. játszma (29 perc): 0:5, 3:8, 6:10, 8:14, 11:15, 14:16, 19:20, 23:24. 5. játszma (17 perc): 2:0, 6:3, 8:5, 11:8, 14:9.