Kézilabda, Kisvárda Master Good SE

2023.01.26. 20:14

Magabiztos Kisvárda győzelem

A Kisvárda Master Good SE a mérkőzés végére felőrölte a Dunaújváros ellenállását.

Fotó: Pusztai Sándor

Csütörtökön hétközi mérkőzésen a Dunaújvárost fogadta a Kisvárda Master Good SE. Mindkét mester bizakodva várhatta a találkozót, hiszen a hazaiak két hete remek második félidei produkciójuknak köszönhetően fektették két vállra a Békéscsabát, míg a Duna-partiak ugyan idén kikaptak a Győrtől, majd a Ferencvárostól is, de mindkét találkozón volt egy-egy jól sikerült játékrészük, amely erőt adhat nekik a folytatásra.

A Kisvárda ott kezdte a találkozót, ahol a Békéscsaba ellen abbahagyta. Lendületes, felszabadult támadásokat vezetve percek alatt elhúzott a kissé megilletődött dunaújvárosiaktól. A hatodik percben Karnik Szabina már a negyedik kisvárdai gólt szerezte, a vendégek első találatára még egy percet kellett várni, akkor Kazai Anita volt eredményes. Nemcsak elöl, hátul is jól tették a dolgukat a szabolcsiak, remekül elvették a lövők elől a területeket és a beálló körül is jól megoldották a védekezést. Jó volt nézni hatosfaluk összehangolt mozgását. Támadásban továbbra sem nagyon hibáztak, Udvardi Laura, Bouti Fruzsina és Karnik Szabina minden helyzetét értékesítette. A félidő közepén aztán védekezést váltott a Dunaújváros, amely megakasztotta az addig olajozottan működő kisvárdai támadógépezetet. Rapatyi Tamás időkérése után öt perc alatt odalett az addig felépített négygólos előnyük. Előbb Poczetnyik Luca egyenlített, majd Nick Viktória találatát követően a 23. percben először mutatott vendég előnyt az eredményjelző. Nem hagyta azonban magát a Bakó-csapat, Siska Pálma egalizált, Karnik Szabina pedig visszavette a vezetést, amelyet Akijama Nacumi még egyel megtoldhatott volna, időn túli hetese azonban célt tévesztett.
Fordulás után kemény fizikai csata folyt a pályán. Minden labdáért, helyzetért megküzdöttek a csapatok. A Kisvárda jó sáfárkodott a javára megítélt büntetőkkel, Udvardi Laura biztos kézzel értékesített azokat, a kapuban pedig Mátéfi Dalma elkapta a fonalat, így a félidő közepére három góllal vezettek a hazaiak. A vendégek mestere ki is kérte második idejét, a rövid pauza azonban nem törte meg a hazaiak lendületét, tartották előnyüket. Az utolsó tíz percben az erejükkel teljesen elkészülő vendégek teljesen megtörtek és már csak a különbség volt kérdéses.