2023.03.21. 12:15

Tiszavasvári bravúr Borsodban

Gazdag Richárdék bravúros győzelmet arattak

Fotó: Sipeki Péter

Remek mérkőzéseket, bravúros pontszerzést és győzelmet hozott a mögöttünk hagyott hétvége vármegyebeli NB II.-es csapatainknak. Hölgyeknél szoros küzdelem végén maradt alul Hajdúböszörményben az Újfehértó KSZSE, a Mátészalka hosszú idő után hazai közönség előtt pályára és kiütéses sikerrel örvendeztették meg kilátogató szurkolóikat. A Vitka SE a második helyen posztoló Füzesabony vendége volt, Repák Dóráék végig fej-fej mellett haladtak hevesi riválisukkal. Az utolsó perce hazai vezetéssel fordultak a felek, Balogh Rebekának a lefújás előtt tíz másodperccel nem remegett meg a keze, találatával egy ponttal gazdagodtak Haraszti Dzseniferék.

Férfiaknál megyei derbin Fehérgyarmaton érvényesítette a papírformát a Nyírbátor, a Kisvárda pedig lelépte a Kazincbarcikát. Szintén papírforma eredmény született az Újfehértó Mezőkövesdi vendégjátékán. A közelmúltban edzőt váltó Tiszavasvári az Acélváros ellen lépett pályára, a Bőcsön rendezett találkozót Feind Zoltán utolsó percben szerzett két találatával fordította maga javára a vendéggárda. Ez aztán bravúr volt a javából!

Női
Füzesabony-Vitka SE 27-27 (14-14)
Mezőkövesd, 100 néző, v.: Bálint, Török. Vitka SE: Lakatos – Kónya 2, Repák D. 4, Havavka 4/2, Barati 2, Dévényiné 2, Haraszti 2. Csere: Kovács (kapus), Varga 1, Katona 1, Balogh 6, Kiss 3. Megbízott edző: id. Dévényi János. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 2/2.
id. Dévényi János: – Nagyon küzdöttek a lányok a második helyezett otthonában. Volt esélyünk a nyerésre is, de a döntetlennel sem lehetünk elégedetlenek. Gratulálok a lányoknak!
Hajdúböszörmény-Újfehértó KSZSE 23-22 (11-11)
Hajdúböszörmény, 100 néző, v.: Fazekas, Körmendi. Újfehértó: Száva – Filek 1, Gyuró 2, Bíró-Tilki, Ferenci, Papp 1, Hruska 1. Csere: Csikós (kapus),Pál 8, Barta 2, Gáspár 5, Gergely 2, Szabó, Lengyel. Edző: Kelemen Gréta. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 2/2.
Kelemen Gréta: – A pontatlan támadásbefejezések miatt veszítettük el ezt a nagyon fontos találkozót.
Mátészalka-Heves 34-24 (16-12)
Mátészalka, 80 néző, v.: Bodnár, Dohány R. Mátészalka: Bágyi – Ábri 4, Buzás 1, Kovács E. 3, Czakó 2, Drabik 10/1, Deme F. Csere: Orosz 3, Deme B. 1, Prokob D. 1, Bodó 2, Ofra 2, Prokob R. 5. Edző: Nagy Márkus Peónia. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 2/2.
Márkus Peónia: – Jó érzés volt ismét hazai közönség előtt játszani. Gólgazdag mérkőzésen a lányok nagyjából betartották a taktikai utasításokat, bár néha felvettük ellenfelünk lassabb tempóját.
További eredmény: Hajdúnánás-Kazincbarcika 36-29 (22-15), Miskolc-Salgótarján 29-25 (14-11).
Acélváros-Tiszavasvári 30-31 (12-13)
Bőcs, 80 néző, v.: Bugyi, Nász. Tiszavasvári: Balogh B. – Balogh D. 6, Feind Z. 2, Kozma, Erdős 3, Szűcs 8/3, Sóvágó 2. Csere: Boczák (kapus), Csikós 6, Gazdag, Kóti 1, Orosz 2, Benyusz. Megbízott edző: Gyulai Ákos. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 3/3.
Benyusz Kende, szakosztály elnök: – Nagyot küzdve, megérdemelten hoztuk el a két pontot. Nagyot léptünk céljaink eléréséért.
Fehérgyarmat-Nyírbátor 24-30 (12-14)
Fehérgyarmat, 79 néző, v.: Tóth G., Tóth I. Fehérgyarmat: Lencsés – Fekete 1, Péter 3/1, Gaál 1, Pánczél 4, Czeglédi B. 1, Csapos J. Csere: Fülesdi (kapus), Varga K. 6, Nagy, Varga L. 5, Varga J., Diószegi, Szender, Kotvász, Siket T. 3. Játékos-edző: Varga László.  Nyírbátor: Felföldi – Albecz 2, Gubó 5, Bor 3, Mészáros 5, Siket K., Szedlacsek 10. Csere: Gadnai (kapus), Tamás 4. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 5/5.
Varga László: – Jól kezdtük a mérkőzést, de az első félidő végén és második félidő elején csúsztak hibák a játékunkba. Tizennégy ziccer hibáztunk, 12 technikai hibát vétettünk, amellyel nem lehet meccset nyerni. Ettől függetlenül megérdemelten nyert a jól felkészített Nyírbátor.
Falcsik Miklós: – Fehérgyarmaton mindig nehéz győzni, ezért is nagyon értékes ez a két pont. Szebb napokat kívánunk a gyarmati kézilabdának.
Kisvárda-Kazincbarcika 40-27 (25-11)
Kisvárda, 120 néző, v.: Gulybán, Juhász. Kisvárda: Simon – Tuska 4, Csendes 7, Ruzsinszki 6/2, Bod, Radojevics 4, Bottka 5. Csere: Hostisóczki (kapus), Széles 1, Kiss 5/1, Revák 3, Gyebnár, Vass 2, Csatlós 1, Kapdos, Jenei 1. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 12, illetve 12 perc. Hétméteresek: 6/3, illetve 4/3.
Türk Ferenc: – Magabiztosan játszottunk a nagyon tartalékosan érkező és sportszerűen küzdő vendégcsapat ellen. Kis megtorpanás volt a második félidőben de a végén megérdemelt, nagy különbségű győzelmet arattunk.
Mezőkövesd-Újfehértó KSZSE 39-24 (15-13)
Mezőkövesd, 120 néző, v.: Kovács M., ifj. Rácz. Újfehértó: Bihari – Gyurina, Krisztián 1, Bakó 1, Nyeste, Barabás 2, Horváth 10. Csere: Hornyák (kapus), Csonka 2, Magyar 1, Vas, Bécsi 6. Játékos-edző: Bécsi János. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 3/0.
Bécsi János: – A mérkőzés háromnegyedéig jól tartottuk magunkat, aztán a hosszabb kispad döntött. Voltak biztató megmozdulásaink, amelyre a jövőben lehet építeni. Dicséret illeti minden játékosomat, mert mindent megtettek azért, hogy megnehezítsük az NB I./B-be tartó Mezőkövesd dolgát.
További eredmények: DEAC II.-Hajdúböszörmény 31-27 (15-13), DVTK-Balmazújváros 45-25 (22-15).
1. Mezőkövesd 15 14 - 1 525-354 28
2. DVTK 15 14 - 1 532-369 28
3. Nyírbátor 15 12 1 2 477-393 25
4. Acélváros 15 9 3 3 487-420 21
5. Tiszavasvári 15 8 1 6 447-456 17
6. Kisvárda 15 8 - 7 444-440 16
7. DEAC II. 15 7 - 8 450-481 14
8.H.böszörmény 15 6 - 9 446-480 12