Labdarúgás

2023.04.30. 18:54

A Szpari győzött és elmozdult az osztályozós zónából

A Nyíregyháza Spartacus 2–0-ra győzött a Kozármisleny vendégeként a labdarúgó NB II. 35. fordulójában.

A piros mezes nyíregyháziak nagyon fontos mérkőzést nyertek a Kozármisleny ellen

Fotó: Dodó Ferenc-archív

Négy fordulóval a bajnokság vége előtt a korábbiaknál is fontosabb mérkőzés várt a Nyíregyháza Spartacusra. A hétvégét megelőzően 34 ponttal 17. Szpari az ősszel még biztos kiesőnek vélt, ám a tavasszal megtáltosodott Kozármislenyhez látogatott. A Baranya vármegyei alakulat az elmúlt öt meccséből négyet megnyert, a DVTK-tól is csak úgy kapott ki, hogy a kilencvenedik perchez érve még 2–2-re álltak a felek.

A nyíregyháziak helyzete tehát nem volt egyszerű vasárnap délután, ám a szerdai mérkőzéshez képest előrelépésnek számított, hogy Novák Csanád és Gengeliczki Gergő is visszatérhetett a kezdőbe, vagyis egy fontos középhátvéddel és a házi góllövőlistát vezető csatárral magasabbá is vált a csapat.

A hetedik percben egy magas játékos, ám nem az említett labdarúgók valamelyike, hanem Baki Ákos szerezhetett volna gólt, de fejese a lécen csattant. A folytatásban támadgatott a Szpari, míg a hazaiak az egykori nyíregyházi támadó, Daru Bence fejére igyekezték kihegyezni az akcióikat, de mindkét gárda pontatlan volt. Az első félidő kevés helyzetet és nulla gólt hozott.

A második játékrészből nem telt el sok, Fekete Tivadar kettős cserével gyorsított a csapatán, beállt Farkas Bendegúz és Kovácsréti Márk. Az új felállás hamar eredményre vezetett, az 54. percben Novák szöglet után közelről a kapuba fejelt (0–1).

A Misleny ezután rákapcsolt, de Hegedüs Lajos és a védelem is résen volt. Egyenlítés helyett újabb nyíregyházi gól született a 65. percben! Hegedüs ívelte előre a labdát, amit Novák Csanád tovább fejelt, majd Kovácsréti lövését védte a kapus, de Pekár László a kapuba lőtt (0–2). A szabálytalanságot reklamáló hazai vezetőedzőt, Márton Gábort kiállította a játékvezető.

Nagyobb helyzetet már nem hozott a találkozót, így a Szpari fontos győzelmet aratott.

A Spartacus elmozdult az osztályozós zónából – a 24. forduló óta nem állt a 16.-nál jobb helyen. A hátralévő három mérkőzésen a DVTK, a Csákvár és a Szeged lesz az ellenfél.

Labdarúgás: NB II., 35. forduló
Kozármisleny–Nyíregyháza Spartacus 0–2 (0–0)
Kozármisleny, v.: Jakab (Kiss, Kovács).
Kozármisleny: Somogyi M. – Sági, Várkonyi, Füredi, Bor – Horváth D. (Nagy E. 73.), Tölgyesi (Károly 80.) – Vogyicska, Bartha (Kosznovszky 59.), Vajda R. (Kotroczó 73.) – Daru (Gránicz 59.). Vezetőedző: Márton Gábor.
Nyíregyháza: Hegedüs L. – Szokol (Farkas B. 52.), Baki, Gengeliczki, Nagy B. (Szerető 73.) – Vass P. (Gresó 73.), Sigér Á., – Pekár, Pantovics (Kovácsréti 52.), Pataki B. (Csősz 61.) – Novák Cs. Sportigazgató: Fekete Tivadar.
Gól: Novák (54.), Pekár (65.).

További eredmények: Budafok–Haladás 1–0 (0–0), Szeged–Kazincbarcika 1–0 (0–0), Gyirmót–Pécs 0–0, Szentlőrinc–Tiszakécske 3–2 (1–1), Dorog–Soroksár 0–3 (0–1), Békéscsaba–Siófok 2–2 (2–1), Mosonmagyaróvár–ETO FC Győr 0–0, MTK–Ajka 1–1 (1–0), DVTK–Csákvár 3–1 (3–1).

1. Diósgyőri VTK 35 26 2 7 73–34  80
2. MTK Budapest 35 20 7 8 83–47  67
3. FC Ajka 35 18 8 9 49–33  62
4. Gyirmót FC Győr 35 16 9 10 57–41  57
5. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 35 16 9 10 43–36  57
6. Soroksár SC 35 14 12 9 54–47  54
7. Szombathelyi Haladás 35 14 9 12 52–50  51
8. Pécsi MFC 35 12 15 8 33–30 51