Két hosszabbítás döntött a Blue Sharks meccsén

A Hübner Nyíregyháza BS nagyot küzdött a Sopron ellen a férfi kosárlabda NB I./A alapszakaszának utolsó fordulójában, ám kétszeri hosszabbítás után 90–84-re kikapott.

Fazekas Csaba remekül játszott korábbi csapata ellen

Fotó: Dodó Ferenc

A Blue Sharks számára nagyobb tét nélkül zárult az alapszakasz, míg a Sopron KC az ötödik hely megőrzéséért küzdött szombat este a Continental Arénában.

Lassan indultak be a csapatok, az első percekben kevés pont született, ami részben a jó védekezésnek köszönhető, sokszor azonban a rossz dobóformát lehetett okolni. A vendégeket kezdetben Yasiin Joseph pörgette, jól száll be a nyíregyházi Sitku Márton és a palánk alatt nagyon hasznosan játszott Molnár Márton. Idővel elkapta a fonalat Darius Perry és a beteg Erik Copes hiányában rengeteget játszó Sidiki Konénak is voltak jó megmozdulásai. Noha folyamatosan az SKC járt előrébb, nem tudott igazán elszakadni.

A második negyedben Fazekas Csaba a pontjai mellett a mezőnymunkából is alaposan kivette a részét, míg a Sopronnál Andre Jones „nőtt fel” Joseph mellé. Számos alkalommal jól védekeztünk, de sajnos rossz ütemben beütött faultokat is elkövettek a Cápák. A félidő vége felé kilenccel elléptek a vendégek, ám Perry dudaszós kettese csökkentette a távolságot.

A Hübner a második félidőben már kezdettől nagyobb energiával kosárlabdázott ellenfelénél, az eddig dicsért játékosok mellett Bazsó Brúnó, Rytis Pipiras és Kass Balázs védőmunkáját is ki kell emelni. Az este sztárja Kone, aki sorra tépte a lepattanókat, a támadó oldalon sem tudták őt kizárni és rendre eredményes is volt. A védekezésünk a negyedik negyedben érte el a legjobb formáját, ennek köszönhetően sikerült fordítani is, sőt, két perccel a vége előtt hat ponttal vezettek a mieink. Ekkor jött egy véleményes sportszerűtlen, a megítélt két büntető után triplát is kapott a hazai együttes, majd az utolsó percben már a Blue Sharksnak kellett egyenlítenie Kone büntetőjével (69–69). Az utolsó akciót kivédekezte a Nyíregyháza, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban a Sopron kezdett jobban. Itt nagyon fontos volt Bazsó egyenlítő hármasa, majd később Perry két villámgyors ziccere, amivel megágyazott az újabb hosszabbításnak (78–78). Közben Kone és végül Kass is kipontozódott, Pipiras pedig már a harmadik negyedben kidőlt sérülés miatt, vagyis alaposan leszűkült a rotációnk a végjátékra. A második hosszabbításra el is fáradtak a Cápák, így nagyon fájó vereséget szenvedtek, de erre a játékra és akarásra valóban lehet építeni a jövőben. Innentől minden mérkőzés létfontosságú!

Az alsóházi rájátszás április 12-én kezdődik.

Kosárlabda: férfi NB I./A, 26. forduló
Hübner Nyíregyháza BS–Sopron KC 84–90 (15–18, 19–23, 20–16, 15–12, 9–9, 6–12) – kétszeri hosszabbítás után
Continental Aréna, v.: Nagy, Frányó, Fodor.
Nyíregyháza: Perry 30/9, Kiss 3/3, Bazsó 5/3, Pipiras 10, Kone 20. Csere: Kass 5/3, Fazekas 11/3, Szobi, Tóth, Bonifert. Vezetőedző: Darko Radulovic.
Sopron: Jones 25/9, Joseph 19/3, Valerio Bodon 4, Barnett 11, Durham 9. Csere: Molnár 11, White 9/3, Sitku 2, Takács, Supola. Vezetőedző: Kosztasz Flevarakisz.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–10. 5. p.: 10–10. 10. p.: 12–18. 13. p.: 22–23. 16. p.: 26–34. 23. p.: 41–43. 27. p.: 49–50. 33. p.: 61–60. 38. p.: 68–62. 40. p.: 68–69. 42. p.: 69–72. 44. p.: 74–74. 45. p.: 74–78. 47. p.: 78–86. 49. p.: 84–88.
Kipontozódott: Durham (40. p.), Kone (45. p.), Kass (49. p.).