Röplabda, Fatum-Nyíregyháza

2023.04.01. 20:51

Hatalmas csatában maradt alul Kaposváron a Fatum-Nyíregyháza

A KNRC nyerte a sorozat negyedik felvonását, így a szabolcsi vármegyeszékhelyen dől el a továbbjutó kiléte.

A Kaposvár kiegyenlítette a párharc állását

Fotó: Muzslay Péter

Kaposváron folytatódott a Fatum-Nyíregyháza és a KNRC párharca a női röplabda Extraliga negyeddöntőjében. A szabolcsi egylet 2–1-s előnnyel érkezett Somogy vármegyébe, azzal a tudattal, hogy egy esetleges győzelemmel lezárhatja a két klub viaskodását.

Ennek megfelelően nyíregyházi ponttal indult a mérkőzés, viszont hamar egyértelművé vált, hogy ezúttal is szoros csatát láthat majd a nagyérdemű, miután 8:8-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Sajnos a Fatum került elsőként hullámvölgybe, amit a Kaposvár ki is használt, így hiába próbált már kapaszkodni a szett végén a szabolcsi gárda, hazai sikerrel ért véget a játékrész.

Nem éppen a szép játékról szólt a második felvonás eleje, előbb a Kaposvár szerezte zsinórban a pontjait, majd a vendégek tették meg ugyanezt. Szerencsére a folytatás már inkább a nyírségi alakulat kénye-kedve szerint alakult, s habár nem adta könnyen magát a hazai sor, végül Merve Cepni lezárta a játékrészt.

Az újabb szünetet követően ismét az első szetthez hasonlóan zajlottak az események, bár a játékrész derekán a hazai csapat egyre több hibát vétett, Lászlop Alexandra és Marija Cicic pedig a legjobbkor villant meg, s annak ellenére, hogy a sorozatban hárította a kék mezes vendéglátó a játszmalabdákat, végül Selene Leban pontot tett a felvonás végére.

A negyedik szettben jött vendég szempontból a hideg zuhany, egy ponton már 8:2-re vezetett a Kaposvár, s habár Tomás Varga vezetőedző gyors egymásutánban mindkét idejét kikérte, a játék képe csupán annyiban változott, hogy a szett végéhez közeledve új erőre kapott a Fatum, ám ekkor már késő volt, egalizált a KNRC.

Hazai fölénnyel rajtolt el a mindent eldöntő játékrész, egymásután jöttek a KNRC pontjai, a Nyíregyháza azonban nem adta fel, így a térfélcserére már 8:6-s állásnál került sor. Fel-felvillant még a remény, ám végül a Kaposvár ünnepelhetett, így kiegyenlítette a párharcot, melynek ötödik mérkőzését kedden, Nyíregyházán rendezik.

Női Extraliga, bajnoki negyeddöntő, 4. mérkőzés
Kaposvár–Fatum-Nyíregyháza 3:2 (17, -22, -21, 13, 10)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, v.: Mezőffy, Szarka.
Kaposvár: Maggioni 9, Szedmák 22, Bodovics 13, Ubavic 20, Godó 9, Gyimes 10. Csere: Radnai (liberó), Renko-Ilic, Hegyi. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
Nyíregyháza: Cicic 4, Leban 22, Lászlop 6, Jurdza 11, Belova 8, Cepni 10. Csere: Tóth (liberó), Valentová. Vezetőedző: Tomás Varga.
A mérkőzés alakulása. 1. játszma (21 perc): 8:7, 8:8, 16:10, 21:13, 24:17. 2. játszma (25 p.): 7:8, 11:13, 12:16, 16:21, 22:24. 3. játszma (24 p.): 6:6, 6:8, 10:15, 11:16, 13:19, 16:21, 21:24. 4. játszma (22 p.): 8:2, 14:4, 16:7, 21:9, 24:13. 5. játszma (14 perc): 5:3, 8:6, 10:7, 12:9, 14:10.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2.