Tenisz

2023.05.12. 16:20

Fucsovics kiemelt riválist búcsúztatott Rómában

Fucsovics Márton magabiztos győzelemmel jutott be a harmadik fordulóba pénteken a római salakpályás tenisztornán.

A világranglistán 92. magyar a 64 között a 17. helyen kiemelt ausztrál Alex De Minaurral csapott össze, pályafutása során negyedszer. Az első két találkozót, a Spanyolországban nevelkedett ellenfél nyerte, idén márciusban viszont Indian Wellsben, kemény pályán a nyíregyházi játékos bizonyult jobbnak.

A Foro Italico salakja még kevésbé „ízlett” De Minaurnak, aki 2:2 után elvesztette adogatását, és a 31 éves Fucsovics nem engedte ledolgozni a brékhátrányt. A folytatásban a magyar válogatott vezére 1:1-nél került lépéselőnybe, ám a sydney-i rivális 4:4-nél utolérte őt, a meccs utolsó brékje pedig a mi játékosunk szempontjából a legjobbkor, 5:4-es vezetésnél következett be. A találkozó 1 óra 53 percig tartott.

Fucsovics következő ellenfele a brit Cameron Norrie (58.) lesz.