Kosárlabda

2023.05.21. 16:35

Hosszabbításos győzelemmel harmadik lett az NYKS!

A Nyíregyházi Kosársuli junioregyüttese győzelemmel zárta a hazai rendezésű B-döntőt.

Dobó Lilla fantasztikusan játszott

Fotó: Sipeki Péter

A Nyíregyházi Kosársuli a Szent Imre-középiskolában adott otthont a juniorbajnokság B-döntőjének. A hazaiak pénteken győzelemmel kezdtek, szombaton szoros meccsen fájó vereséget szenvedtek, vasárnap pedig a harmadik (összesített tizenegyedik) helyért játszottak a BEAC-Újbuda KA/B gárdájával.

A találkozó hosszabbításba torkollott, ahol az addig is remeklő Dobó Lilla a nyíregyházi csapat élére állt, a ráadás 12 hazai pontjából tizenegyet ő szerzett, az utolsó percben több kulcsfontosságú büntetőt is értékesített. Az NYKS 78–77-re győzött.

A meccset végigjátszó Dobó 34 pontot és 18 lepattanót szerzett, kiosztott 10 gólpasszt, 17-szer faultolták, volt még 4 szerzett labdája (miközben csak egyet adott el) és 2 blokkja is, összesen 74 VAL-t jegyzett.

Kosárlabda: leány junior, B-döntő
BEAC-Újbuda KA/B–Nyíregyházi Kosársuli 77–78 (15–19, 13–12, 23–16, 15–19, 11–12) – hosszabbítás után
NYKS: Dobó 34/3, Arad 8/3, Simon, Bácskai 6, Karsai 22. Csere: Pálóczi 4, Balajthi 4, Battyányi. Edző: Farkasinszki Gyuláné.