Vereséggel ért véget a Blue Sharks élvonalbeli szereplése

A Hübner Nyíregyháza BS 85–69-re kikapott az Oroszlánytól a férfi kosárlabda NB I./A alsóházi rájátszásának utolsó fordulójában.

Szobi Dánielék (4) hazai vereséggel fejezték be a szezont

Fotó: Dodó Ferenc

A Hübner Nyíregyháza BS már tét nélküli mérkőzésen lépett pályára az alsóházi rájátszás utolsó fordulójában. A Cápáknak tartalékos kerettel kellett felvenniük a versenyt a hetek óta bombaformában kosárlabdázó OSE-val. Az első perc mindkét oldalon jó védekezéseket hozott, két percet vártunk az első hazai kosárra, amit Kiss Benedek szerzett meg távolról. A szokatlan összeállítás aztán meglátszott a mieink játékán, pontatlan támadások követték egymást, amit kihasználva az Oroszlány a hetedik percben ellépett tízzel. Pozitívum volt, hogy Erik Copes vezérhez méltóan ezúttal is aktívan és szenvedéllyel játszott, később pedig Sidiki Konénak is voltak hasznos megmozdulásai.

A nyíregyháziak nehezen kerültek jó dobóhelyzetbe, ezért is számított sokat, amikor Szobi Dániel értékesített egy hármast. Sajnos inkább a vendégek jó védekezése dominált, rengeteg labdát eladott a Blue Sharks, a különbség pedig tizenhatig nőtt. A félidő utolsó perceiben aztán a javuló védekezésnek köszönhetően nagy zárkózásba kezdtek a hazaiak. Bonifert Bendegúz faulttal együtt szerzett kosarat, Szobi a második tripláját dobta a helyére, majd Kass Balázs büntetőjével a vendéglátó hét pontra jött fel a nagyszünetre.

A második félidő első perciben érkezett egy újabb Szobi-hármas, Fazekas szép gólpasszt osztott ki Copesnak, de az egy-egy szép momentum mellett az OSE kézben tartotta a meccset. Így sem adták fel a fiatal összeállításban játszó nyíregyháziak, különösen Fazekast lehetett dicsérni, aki elkapta a fonalat, pontokat szerzett távolról, betörésből és a büntető vonal mögül is. A hajrában a végig küzdő Copes próbálta még közelebb hozni a csapatát, de a vendégek győzelme nem forgott veszélyben.

A Hübner számára ezzel véget ért a bajnokság és egy időre az első osztályú szereplése is.

Kosárlabda: férfi NB I./A, alsóházi rájátszás, 10. forduló
Hübner Nyíregyháza BS–MVM-OSE Lions 69–85 (14–22, 22–21, 15–25, 18–17)
Continental Aréna, v.: Mészáros, Jakab, Németh.
Nyíregyháza: Kass 6/3, Kiss 3/3, Fazekas 20/6, Szobi 9/3, Copes 18. Csere: Bonifert 2, Kone 11, Vaskó. Vezetőedző: Darko Radulovic.
Oroszlány: Dimitrijevics 17/6, Szabadfi 5/3, Ruják 7/3, Barnjak 18/3, Krestinin 2. Csere: Carev 17/9, Henry 15, Dorogi, Illés 4, Mucza, Werner. Vezetőedző: Simon Petrov.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–9, 7. p.: 5–15, 11. p.: 15–22, 16. p.: 25–41, 20. p.: 36–43, 23. p.: 39–51, 28. p.: 47–58, 30. p.: 51–68, 32. p.: 54–75, 35. p.: 61–75.

Kipontozódott: Kone (36.).