2022.09.28. 19:08

Három nyeretlen meccs után ismét győzött a Kisvárda

A Kisvárda II. győzelmet ünnepelhetett

Forrás: kisvardafc.hu

Az NB III. hétközi fordulójában a Kisvárda II. hazai pályán, míg a Sényő-Carnifex FC idegenben lépett pályára. A szabolcsiak a DVTK második számú gárdáját fogadták és a félidőben még gól nélküli döntetlenre állt a találkozó. Fordulás után a szünetben beállt Simon az 57. percben Czérna alapvonal közeléből visszagurított labdáját 16 méterről jobbal a bal felső sarokba csavarta (1-0). Nem sokkal később Králik indította hosszú labdával a jobb oldalon meglóduló Avetiszjant, aki a labdaátvétellel becsapta az elcsúszó védőt, jobbra kifelé tolta a labdát, majd jobbal, tíz méterről nagy erővel a léc alá lőtt, beállítva ezzel a végeredményt (2–0).
A Sényő-Carnifex FC a Pénzügyőr vendége volt. A házigazdák a 33. percben büntetőből szerezték meg a vezetést (1-0). Fordulás után Pusztai beadását Csigi lőtte a hálóba közelről (2-0). Hat perccel később Bartos bombázott 12 méterről a kapuba (3-0). A rendes játékidő letelte után szépített a Sényő, Kapacina vette be a hazaiak kapuját (3-1).

Kisvárda II.–DVTK II. 2-0 (0-0)
Kisvárda, Várkerti Sporttelep, v.: Szabó P. Kisvárda II: Perehanec – Avetiszjan, Králik (Kobeljas, 76.), Rubus, Sikorszki, Bíró (Honcsar, a szünetben), Szőr, Nagy M. K. (Simon, a szünetben), Kirjuhin, Czérna (Bjelalov, 66.), Heles (Hricu, 83.). Megbízott edző: Csáki Róbert. DVTK II: Sándor – Oláh (Balázs, 80.), Mrva, Demeter (Peisser, 61.), Kundrák, Vajda, Bencsik (Ferencsik, 73.), Illés, Fekete (Balázsi, a szünetben), Molnár, Vincze D. (Silimon, 62.) Edző: Vincze Richárd. Gól: Simon (57.), Avetiszjan (60.).
Csáki Róbert: – Tompán, fásultan kezdtük a mérkőzést, pontatlanok voltak a passzok, és a letámadás sem működött úgy, ahogy szerettük volna. A szünetben rendeztük a sorokat, cseréink jól szálltak be a mérkőzésbe, és nekik is köszönhetően, szép gólokat szerezve teljesen megérdemelt győzelmet arattunk.

Pénzügyőr–Sényő-Carnifex FC 3-1 (1-0)
Budapest, NAV Pasaréti úti Sporttelep, v.: Fehérvári. Pénzügyőr: Steer – Kasza, Balázs, Popovics, Bíró (Bagó,57.), Csigi (Oláh, 77.) Bene (Bogdán, 57.), Urbin (Bartos, 68.), Karacs, Pusztai Gál (Schrammel, 57.). Edző: Lászka Balázs. Sényő: Gagyi (Szondi, a szünetben) – Klepács, Fenyőfalvi, Toldi (Barta, 68.), Farkas, Matyi, Schmidt, Sógor(Kapacina K, a szünetben), Sztanó, Kapacina V., Orosz. Edzők: Imrő László, Fiumei Viktor. Gól: Bíró (33., 11-esből), Csigi (64.), Bartos (70.), illetve Kapacina K. (92.)
Imrő László: – Az első félidei játékunk nem hordozta magában a második félidei szégyenteljes produkciónkat. Addig, amíg hátul ilyen alapvető hibákat csinálunk, elöl pedig kihagyjuk a kihagyhatatlant is, addig nem születhet más eredmény. Vasárnap hazai pályán javítanunk kell.
További eredmények: Füzesgyarmat-Putnok 3-1 (2-0), Békéscsaba II.-DVSC II. 4-0 (2-0), Hatvan-Vasas II. 3-2 (2-1), Tiszaújváros-Tiszafüred 1-4 (1-3), Eger-Karcag 2-0 (1-0), Hajdúszoboszló-BKV Előre 1-1 (0-0), BVSC-Zugló-Jászberény 4-0 (1-0), DEAC-Körösladány 3-1 (2-1)

1. BVSC-Zugló 10 9 1 - 29-3 28
2. DEAC 10 7 - 3 24-9 21
3. Pénzügyőr 10 7 - 3 20-14 21
4. Putnok 10 6 1 3 17-11 19
5. Kisvárda II. 10 5 3 2 22-10 18
6. Körösladány 10 5 3 2 20-10 18
7. Hajdúszoboszló 10 5 3 2 18-12 18
8. Tiszafüred 10 5 2 3 18-13 17