Kisvárda hírei

2016.05.17. 08:58

Hétszázan ünnepelték a bajnoki diadalt Tiszavasváriban

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Bajnoki címet ünnepelhetett a férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoport utolsó fordulója után a Tiszavasvári.

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Bajnoki címet ünnepelhetett a férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoport utolsó fordulója után a Tiszavasvári. Türk Ferenc együttese nyert a szezont záró összecsapáson, ami már önmagában elég lett volna a végső sikerhez, ráadásul a legfőbb rivális Miskolc kikapott, így végképp biztossá vált a szabolcsi aranyérem. A Fehérgyarmat győzelemmel, a Kisvárda vereséggel fejezte be szereplését.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 22. forduló

Tiszavasvári SE-Quick 2000–Hajdúböszörményi TE 34–25 (13–11)

Tiszavasvári, 700 néző, v.: Bozó Z., Mezei Z.

Tiszavasvári: Boczák K. – Fülöp G. 6/3, Benyusz K. 5, Kozma N. 1, Kovács L., Dancs M. 7, Mezei L. 5. Csere: Volosinóczki R., Bódor Z. (kapusok), Kiss K. 4/2, Dobos B. 3, Türk F. 2, Gál L., Balázs M., Nácsa B. 1, Gazdag R. Játékos-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 0.

A küzdelmes első félidőben a hazai csapat csak a 12. percben tudott egyenlíteni úgy, hogy sok ziccer kimaradt – a kapusok remekeltek. A szünet után három gyors góllal bekezdett a Türk-legénység, amely a folytatásban növelte előnyét és bajnokhoz méltóan fejezte be a mérkőzést. Junior: 34–25. (Tudósító: Hankó András)

Türk Ferenc: – Minden kezdő edzőnek ilyen csapatot kívánok.

Kazincbarcikai KSE–Kisvárdai KC 28–26 (12–10)

Putnok, 100 néző, v.: Szécsi M., Szőke I.

Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 3, Kovács Zs. 7/4, Mándi K., Bod B. 3, Csendes Á. 7, Balogh Sz. Csere: Lipécz M. (kapus), Molnár Z. 2, Kovács L. 1, Pisák T. 3, Bartha D., Kapdos J. Edző: Dévényi János.

Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 4/4. Megérdemelten nyert a kevesebbet hibázó hazai csapat. Junior: 26–25. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János: – Jó, hogy vége van!

Fehérgyarmati VSE–Balmazújvárosi KK U23 28–21 (13–11)

Fehérgyarmat, 400 néző, v: Csörgő L., Vitális G.

Fehérgyarmat: Felföldi R. – Csobay A. 4, Albecz B. 8, Hadar B. 3, Szabó P. 2, Gaál R., Kósa D. 1. Csere: Harangi P. (kapus), Tóth N., Siket T., Orosz L. 1, Pál T 9/1, Szabó I., Lakatos Á. Edző: Falcsik Miklós.

Kiállítások: 14, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 3/2. Nehezen indult a mérkőzés, a második félidőben viszont magára talált a hazai csapat és biztosan nyert. A gyarmati felnőttek a negyedik, a juniorok bronzérmesként zárták a szezont. Junior: 39–30.

Falcsik Miklós: – Nem baj, hogy véget ért a szezon, mert az utolsó meccsen is három játékosunk is megsérült.

További eredmények: Bőcs KSC–Debreceni EAC 16–26, Hajdúnánás–Berettyó MSE 36–30, Mezőkövesdi KC U23–Rádió M Miskolc 29–27.