Bajnokok Ligája

2019.10.02. 23:32

Közel volt a bravúrhoz a Salzburg, fordított a Barcelona

Gólok, eredmények, tabellák.

A Salzburg ledolgozta háromgólos hátrányát, de Mohamed Szalah második góljával a címvédő Liverpool 4-3-ra nyert a labdarúgó Bajnokok Ligája második fordulójának szerdai játéknapján.

A Vörösök a 36. percre már háromgólos előnyre tettek szert, de az osztrák bajnok a 60. percben egyenlített, az egyiptomi csatár újabb góljára azonban már nem tudott válaszolni, így a címvédő javítani tudott a nápolyi vereség után. A magyar válogatott Szoboszlai Dominiket a 71. percben lecserélték a vendégeknél.

A másik magyar érdekeltségű csapat, a Leipzig is vereséget szenvedett: a németek 2-0-ra kaptak ki a vendég Olympique Lyontól. A hazaiaknál végigjátszotta a találkozót Gulácsi Péter és Willi Orbán is.

A Barcelona hátrányról fordítva nyert a nap rangadóján az Internazionale ellen, amely már a harmadik percben előnybe került, viszont Luis Suarez duplájával a katalánok otthon tartották a három pontot.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

E csoport:

FC Liverpool (angol)-Salzburg (osztrák) 4-3 (3-1)

gól: Mane (9.), Robertson (25.), Szalah (36., 69.), illetve Hvang (39.), Minamino (56.), Haland (60.)

korábban:

Genk (belga)-SSC Napoli (olasz) 0-0

Az állás: 1. SSC Napoli 4 pont, 2. Salzburg 3 (9-6), 3. FC Liverpool 3 (4-5), 4. Genk 1

F csoport:

FC Barcelona (spanyol)-Internazionale (olasz) 2-1 (0-1)

gól: Suarez (58., 85.), illetve Martinez (3.)

korábban:

Slavia Praha (cseh)-Borussia Dortmund (német) 0-2 (0-1)

gól: Hakimi (35., 89.)

Az állás: 1. Borussia Dortmund 4 pont (2-0), 2. FC Barcelona 4 (2-1), 3. Internazionale 1 (2-3), 4. Slavia Praha 1 (1-3)

G csoport:

RB Leipzig (német)-Olympique Lyon (francia) 0-2 (0-1)

gól: Depay (11.), Terrier (65.)

Zenit (orosz)-Benfica (portugál) 3-1 (1-0)

gól: Dzjuba (22.), Dias (70., öngól), Azmun (78.), illetve De Tomas (85.)

Az állás: 1. Zenit 4 pont (4-2), 2. Olympique Lyon 4 (3-1), 3. Leipzig 3, 4. Benfica 0

H csoport:

Lille (francia)-Chelsea (angol) 1-2 (1-1)

gól: Osimhen (33.), illetve Abraham (22.), Willian (78.)

Valencia (spanyol)-Ajax Amsterdam (holland) 0-3 (0-2)

gól: Zijecs (8.), Promes (34.), van de Beek (67.)

Az állás: 1. Ajax Amsterdam 6 pont, 2. Chelsea 3 (2-2), 3. Valencia 3 (1-3), 4. Lille 0