golf

2020.01.06. 16:00

Justin Thomas nyerte az év első versenyét

Az amerikai győzelmével zárult a profi golfozók legrangosabb sorozatának idei első versenye, a Hawaiin rendezett, 6,7 millió dollár összdíjazású Sentry Bajnokok Tornája.

A kapaluai négynapos viadal annyiban eltér a PGA-sorozat állomásainak túlnyomó többségétől, hogy meghívásos, csak az előző naptári évben tornát nyert golfozók vehetnek részt rajta. Mivel a győztesek közül több, így például Tiger Woods sem indult, a mezőnyben 34-en voltak.

A vasárnapi 18. lyukat követően Justin Thomas hármas holtversenyben végzett az élen, ezért rájátszásban kellett megküzdenie a győztesnek járó 1,34 millió dollárért (435 millió forint) Patrick Reeddel és a címvédő Xander Schauffelével. Közülük utóbbi már az első szakaszt követően kiesett, míg Reed a harmadik pályán maradt alul Thomasszal szemben.