nhl

2020.09.01. 09:04

Búcsúzott a tavalyi döntős Bruins

A Tampa Bay Lightning hétfőn kétszeri hosszabbítás után nyert a tavalyi döntős Boston Bruins ellen, és ezzel öt mérkőzést követően bejutott az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) Keleti főcsoportjának döntőjébe.

A győzelmet érő gólt Victor Hedman lőtte 5:50 perccel a második ráadás vége előtt.

A Tampa az elmúlt hat idényt tekintve negyedszer került főcsoport-döntőbe.

A Colorado 6-3-ra verte a Dallast, ezzel versenyben maradt a Nyugati főcsoport döntőjéért. Az Avalanche nagyon jó első harmadot produkált, kevesebb mint 15 perc alatt már 5-0-ra vezetett.

Az NHL alapszakasza március 12-én félbeszakadt a koronavírus-járvány miatt, a rájátszás augusztus 11-én kezdődött két helyszínen (Torontóban és Edmontonban) zárt kapuk mögött, teljes elszigeteltségben, hivatalos elnevezéssel „buborékban”.

A csapatok négy győzelemig tartó párharcokat vívnak egymással.