Sakkvilágbajnoki döntő

2021.11.30. 18:02

A negyedik parti is döntetlennel zárult

Döntetlennel ért véget a negyedik parti is a címvédő norvég Magnus Carlsen és orosz kihívója, Jan Nyepomnyascsij között a dubaji sakkvilágbajnoki döntőben, így az állás 2-2.

Kedden a norvég nagymester vezette a világos bábukat. A felek ezúttal a 33. lépésben állapodtak meg a remiben.

Az ötödik partit szerdán rendezik. Akkor a 2855 Élő-ponttal világelső Carlsen játszik majd sötéttel, a 2782 pontjával ötödik Nyepomnyascsij pedig világossal.

A 14 meccsesre tervezett csatában a győztes az lesz, aki eléri a 7,5 pontot. Döntetlennél rövidített játszmák következnek. A vb-döntő összdíjazása 2 millió euró, amelyből a győztes 60 százalékot, a vesztes 40 százalékot kap. Ha rövidített játszmák döntenek, a pénzelosztás aránya 55-45 százalék.

A párharc, amelyet a Dubajban zajló világkiállítás keretében rendeznek meg, legkésőbb december 16-ig tart.

Borítókép: A címvédő norvég Magnus Carlsen (b) és az orosz Jan Nyepomnyascsij a dubaji sakkvilágbajnoki döntő második mérkőzésén 2021. november 27-én. Fotó: Ali Haider/MTI/EPA