Pályamódosítás

2022.03.11. 15:00

Visszavonult az olimpiai bajnok kajakos, Alekszandr Djacsenko

Az olimpiai bajnok orosz kajakos, Alekszandr Djacsenko befejezte sportolói pályafutását és a szakági válogatott vezetőedzője lett.

A pályamódosításról a TASZSZ adott hírt, hozzáfűzve, hogy a 32 éves sportember új minőségében már azerbajdzsáni edzőtáborban van az orosz csapattal.

Djacsenko legnagyobb sikerét a 2012-es londoni olimpián aratta, ahol férfi kajak kettesben, 200 méteren aranyérmet nyert Jurij Posztrigaj társaként.

A sportági sprintvilágbajnokságokon két arany-, három ezüst- és két bronzérmet gyűjtött, az Európa-bajnokságokon pedig – szintén K-2-ben és 200 méteren – egy első, három második és egy harmadik helyezést szerzett.

Borítókép: A győztes orosz páros, Alekszandr Djacsenko  és Jurij Posztrigaj a férfi K2 200 méteres verseny döntője után Szegeden, a kajak-kenu Világkupa-versenyen 2013. május 12-én. Fotó: MTI/Kovács Tamás