Forma–1 Bahreini Nagydíj

2023.03.05. 17:54

Verstappen vezetésével kettős Red Bull-siker született az idénynyitón

A címvédő és kétszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője rajt-cél győzelmet aratott vasárnap a szezonnyitó Forma-1-es Bahreini Nagydíjon.

A címvédő és kétszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője, miután megnyerte a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Bahreini Nagydíjának időmérõ edzését a szahíri versenypályán 2022. március 4-én

Forrás: MTI/EPA

Fotó: Ali Haider

A 25 éves pilóta pályafutása 36. futamát nyerte meg az F1-ben, mögötte csapattársa, a mexikói Sergio Pérez végzett másodikként.

Harmadik a 41 éves Fernando Alonso, az Aston Martin spanyol versenyzője lett Szahírban, neki ez volt a 99. dobogós helyezése.

A rajtot Verstappen jól kapta el, megőrizte a vezető pozíciót, mellőle startoló csapattársa, Pérez viszont elveszítette a második helyet a remekül induló Charles Leclerc-rel (Ferrari) szemben. Az első kör végén így Verstappen, Leclerc, Pérez volt a dobogós helyeken száguldók sorrendje, közben Lewis Hamilton (Mercedes) két pozíciót javítva ötödiknek jött fel.

Az élmezőnyből a két Ferrari cserélt először kereket, mégpedig a 14. körben, amikor előbb Leclerc, majd a negyedik helyen álló Carlos Sainz Jr. is új gumikat kapott. Erre reagálva egy körrel később az élen száguldó Verstappen is a boxba hajtott friss abroncsokért, majd Pérez következett három körrel később.

A kerékcserék után visszaállt az eredeti sorrend, Verstappen 10 másodpercnél is nagyobb előnnyel vezetett Leclerc előtt, akit majdnem négy másodpercnyi távolságból követett Pérez. Negyedikként Sainz száguldott szinte senkitől sem zavartatva, míg az 5-8. helyeken a két Mercedes küzdött a két Aston Martinnal Hamilton, Alonso, George Russell, Lance Stroll sorrendben.

Pérez aztán hamarosan utolérte Leclerc-t, és a versenytáv feléhez közeledve meg is előzte a riválist, majd a 35. körben másodszor is kiállt friss gumikért. Két körrel később a nagy előnnyel élen álló Verstappen is letudta a második kerékcseréjét, s elsőnek tért vissza a pályára.

VERSTAPPEN, Max
A címvédő és kétszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Bahreini Nagydíjának futama előtt a szahíri versenypályán 2022. március 5-én
Fotós: Ali Haider / Forrás: MTI/EPA

Mögötte Pérez 12 másodperces hátrányban volt, a harmadikként száguldó Leclerc viszont 17 körrel a leintés előtt, műszaki hiba miatt feladta a futamot.

A dobogó alsó fokáért így Alonso csatázhatott Sainz-cal, és a veterán spanyol versenyző szépen meg is előzte honfitársát. Verstappen végül senkitől sem zavartatva, az előzetes esélylatolgatásnak megfelelően győzött, a Red Bull-sikert pedig Pérez második helye tette teljessé.

A futamot Giacomo Agostini, az olaszok 15-szörös gyorsaságimotoros világbajnoka, a motorsport 80 éves legendája intette le Szahírban.

A világbajnoki sorozat két hét múlva, a Szaúdi Nagydíjjal folytatódik Dzsiddában.