Hirdetés

2022.01.23. 19:40

Elsős leszek... A nyírbátori refi várja leendő diákjait

„Lehet, hogy elfelejtik, mit mondtál nekik, de soha nem fogják elfelejteni, hogy hogyan érezték magukat szavaidtól.” (Carl William Buehner)

Szeretettel várjuk leendő kis elsőseinket a Báthory Anna Református Általános Iskolába, hogy átadhassuk értékeinket, amelyet magukkal vihetnek egy életen át. A 20. tanévemet kezdem meg szeptemberben tanító néniként. Fontosnak tartom az egyházi értékek közvetítését a tanítványaink és családjuk felé. A mindennapi életben felmerülő problémák megoldásában az itt kapott értékek segítségével együtt jobban sikerül egy boldog és kiegyensúlyozott gyermekkort biztosítani. Tanítóként törekszem az igényesség, a teljesség és az élményszerűség megteremtésére. A tudás átadása mellett kiemelt feladatunk, hogy a diákjaink jól érezzék magukat az órákon, őszintén, nyíltan tudjanak viselkedni és beszélni, hogy elmondhassák, ha valami bántja őket. Nagy hangsúlyt fektetünk a felzárkóztatásra és a tehetséggondozásra. Szakkör formájában 5. éve foglalkozom olyan kislányokkal, akik szeretik a népi játékokat, a néptáncot és mindazt, ami a néphagyományok ápolásához köthető. Nagy büszkeséggel tölt el, hogy sok iskolai és városi rendezvényen mutathatjuk meg azt a tudást, amire az évek során szert tehettünk iskolánk támogatásával. Albeczné Szabó Mária tanítónő

 

„Minden egyes gyermek egy csoda. Nem lehet tudni, hogy kiben mi lakozik… Nem kell hozzá mást tenni, csak egymásból a jót „kiszeretni”. (Böjte Csaba)

 

Elsős tanítóként az iskolába lépő kisgyermek tudásvágyát, lelkesedését megőrizni, a tanulást sok-sok játékkal élménnyé varázsolni az egyik legszebb feladat. Bevezetni a legkisebbeket az iskolai életbe, megmutatni nekik a tanulás rejtelmeit, szépségeit. Jó érzés továbbadni az ismereteket, érzéseket, gondolatokat és látni, hogy a kicsik bizalommal, őszinte csodálkozással fordulnak felénk. Fontosnak tartjuk, hogy a gyermekek örömmel jöjjenek nap, mint nap iskolánkba, és élményekkel gazdagodva térjenek haza. Arra törekszünk, hogy a diákjaink nyugodt, harmonikus, szeretetteljes légkörben tanuljanak, amely mindenki számára a legoptimálisabb feltételeket biztosítja személyiségük és értelmi képességük fejlődéséhez. Egy olyan közeg megteremtése, ahol az empátia, a türelem, a tisztelet az alapvető érték. Az elismerés, a bátorítás a kisgyermek szeretetnyelve, ami akkor lehet igazán eredményes, ha mi, pedagógusok és szülők egyaránt használjuk.  Bradács Ákosné tanítónő

 

 

Több évtizedes tapasztalattal a hátam mögött sok-sok kisdiákot tanítottam meg a betűvetés tudományára, vezettem be az olvasás szépségeibe. Fontosnak tartom, hogy biztos tudást kapjanak. Ennek alapja a következetesség, a pontosság és a rendszeresség a mindennapokban. Az óráimon szívesen alkalmazom a változatos munkaformákat, különböző tanulási módszereket, figyelembe véve a tanítványaim képességeit, a tanuláshoz való hozzáállásukat. Ugyanakkor igyekszem vidám, játékos óravezetést, nyugodt, oldott légkört teremteni dicsérettel, biztatással és ösztönzéssel fűszerezve. Próbálom a gyermekek tanulási kedvét kialakítani, kitartásukat, érdeklődésüket folyamatosan fenntartani. Arra törekszem, hogy szeressenek iskolába járni, hisz tanulni jó, a tudás érték! Szegediné Sepa Erika tanítónő

 

Öröm számomra, hogy ősszel első osztályos tanító néniként várom a kisgyermekeket. Két kisfiú édesanyjaként pontosan tudom, milyen fontos az iskolakezdés, mennyire meghatározó szerepe van az elkövetkezendő években a tanítóknak. Az első időszakban a legfontosabb, hogy a gyermekek megszeressék az iskolát, a tanulást és egymást. Az óráimat sok játékkal, mozgással, mesével és énekkel kísérem. Szép feladat az iskolába lépő kisgyermek tudásvágyát, lelkesedését megőrizni, a tanulást sok-sok élménnyé varázsolni. Örömmel tanulni egy olyan közösségben lehet, ahol mindenki jól érzi magát, nyugodt, szeretettel teli, egymásra odafigyelő osztálylégkör veszi körül, amelyben fejlődhet az önbizalma, tudása és ahová szívesen jön nap, mint nap. Türelemmel, sok játékkal, játékos feladatokkal igyekszem zökkenőmentesen áthidalni mindezt, hogy könnyebb legyen az iskolába való beilleszkedés. Fontos egymás elfogadása, szeretete, tisztelete, hogy minden diák felfedezze magában az igazi értékeket, barátokra leljen, érezze, hogy közösségünk értékes tagja. Törekszem arra, hogy a szülők bizalommal forduljanak hozzám, mert a gyermek fejlődését együtt gondolkodásunk és cselekvésünk segíti a legjobban. Az egyéni bánásmód híve vagyok, igyekszem mindenkivel a képességei szerint foglalkozni. Megtisztelő feladat részt venni a kisgyermekek tanításában, világképük formálásában, értelmük kibontakoztatásában. Kovács-Kun Barbara tanítónő

www.batorirefiskola.hu 

 

Címkék#Nyírbátor

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában