Hirdetés

2022.02.17. 13:03

Nemzetközi fuvarozás – kihívások és megoldások

Címkék#hirdetés

Amióta az elmúlt két évben kifogyhatatlan témát szolgáltat a világjárvány és a nyomában járó válság, számtalanszor hallhattunk a logisztika, és azon belül a nemzetközi fuvarozás szerepéről.

Forrás: magyarorszag.raben-group.com

Bizonyára nem alaptalanul, hiszen szinte mindenki a bőrén érezheti, hogy ha az áruforgalomban zavar támad, annak messze ható következményei lehetnek.

 

Hajózni muszáj

 

A nemzetközi fuvarozás jelentőségét valóban nem lehet túlhangsúlyozni. Elég például abba belegondolni, hogy az európai gyártók és kereskedők milyen nagy mértékben ki vannak téve a távol-keleti folyamatoknak. Az egyikük nyersanyagot rendel Ázsiából, a másikuk pedig… csaknem mindent. Közös bennük, hogy a kikötőben ugyanazt a hajót várják, amely pedig a két évvel korábbihoz képest többszörös áron szállít.


 

Ami a tengeri szállításban a magas költség, az a közúti fuvarozásban a sofőrhiány és a szigorú európai szabályozás: kihívás a nemzetközi szállítmányozás terén tevékenykedő vállalatoknak. Mert bár a termelővállalat és a webshopból mosogatógépet rendelő fogyasztó egyaránt tisztában lehet a nehézségekkel, mégis ugyanazt a rugalmasságot és gyorsaságot várja el a kézbesítés terén, mint korábban. A logisztikai szolgáltatóknak tehát állniuk kell a sarat, miközben a személyes kontaktusok korlátozottak, ezért a szolgáltatás színvonalának megőrzése mellett a papír- és érintkezésmentes megoldásokra, a digitalizációra is nagy figyelmet kell fordítaniuk.

 

Nemzetközi szállítás fenntarthatóan

 

Mindez persze előremutató folyamat, éppen úgy, mint minden egyéb olyan lépés, amellyel csökkenthető a szektor környezetterhelése. A korszerűbb járművek üzemeltetése mellett jó példa erre a nemzetközi fuvarozás útvonalainak újragondolása és optimalizálása. Ebben lépett nagyot előre az Európa 14 országában jelen lévő Raben Group. A cégcsoport magyarországi leányvállalatának debreceni depójából a korábbiaknál több célpontra indulnak napi gyűjtőjáratok, amelyekkel a raklapos szállítmányok 24–48 óra alatt eljutnak Szlovákiába és Lengyelországba. Kiterjedt hálózata révén pedig a vállalat a szűkebb térségünkön kívül a balti, illetve a skandináv államokkal is gyors és hatékony összeköttetést teremt.

 

PR-cikk


 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában