2011.08.08. 20:50

Kosárlabda: Győzelemmel folytatták

Miskolc - Az U18-as B divíziós leány kosárlabda Európa-bajnokságon megkezdődtek a középdöntők küzdelmei.

A 16 csapatos mezőnyből 12 csapat kezdte meg a középdöntőbeli szereplést hétfőn, a további négy együttes a 13-16. helyért csatázik egymás ellen. A magyar válogatott a középdöntő F-csoportjában a németek ellen lépett pályára hétfő délután. Az összecsapás magyar ziccerekkel és távoli német tempókkal indult. Potyogtak a pontok, és egymást érték a személyi hibák is. A vendégeknél Gohlisch több triplával vétette észre magát, a választ a Licskai adta meg, aki előbb egy triplát majd egy duplát dobott (7. perc: 22-17).

Az első tíz perc védőjátéknak kritikája a két csapat által együttesen szerzett 56 pont volt. A folytatásban rákapcsolt a magyar válogatott és küzdelmes játékkal 6 pontos előnyt csikart ki (15. perc: 36-30). A nagyszünet előtt a magyar együttes eredményes támadásokat vezetve tisztes, 10 pontos előnyt szerzett a meccs második felére.

A harmadik negyedet Hegedüs és Szabó duplája vezette be, így máris 14 pontosra hízott a házigazdák fórja. Nem sokkal később Czirják hármasát tapsolta meg a publikum, erre nyomban jött a német időkérés. A vendégek kihagytak szinte mindent, technikai hibákat vétettek, teljesen szétestek és ebből profitálva tetemesre nőtt Szamosiék előnye (27. perc: 63-43). Nagy tudásbeli különbség volt a két válogatott között, bár a német mentalitás gyors egymásutánban hat pontot is eredményezett. A zárónegyed előtt a szakemberek között általános vélemény alakult ki arról, hogy ezt a meccset már nem veszítheti el a magyar gárda. Múltak a percek, közben a 15 pontos hazai vezetés (34. perc: 73-58) diadalt ígért. A siker meg is született, és ezúttal végre a szervezett és az energikus játéknak is örülhetett a közönség.

A magyar együttes kedden a városi sportcsarnokban az eddig még veretlen Fehéroroszország válogatottja ellen lép pályára 16 órától.

Magyarország – Németország 91-72 (28-28, 21-11, 18-12, 24-21)

Miskolc, Egyetemváros, 200 néző. V.: Cukalovic (szerb), Manos (görög), Unsworth (angol).

Magyarország: Czirják (6), BARNAI (12), SZABÓ (20), HEGEDÜS (16), SZAMOSI (12). Csere: Koch (2), Miháczi (-), LICSKAI (12/3), Csutorás (2), Fuisz (-), Vukov (-), Pap (9). Szövetségi edző: Konta Gyula.

Németország: SZITTYA (12/12), Carthäuser (1), EDER (18/6), Hebecker (8), Heise (4). Csere:

DZIRMA (13/3), Mihalyi (3/3), Dietrich (4/3), Gohlisch (-), Annawald (3), Van der Velde (5), Gülich (1). Szövetségi edző: Alexandra Maerz.

Az U18-as divízió B-s női kosárlabda Európa-bajnokságon újabb mérkőzéseket rendeztek.