2012.07.30. 14:37

London 2012 - Karakas vigaszágon, Sidi lemaradt a döntőről, Szász kiesett- délelőtti összefoglaló

Budapest, 2012. július 30., hétfő (MTI) - A cselgáncsozó Karakas Hedvig a vigaszágra került, így még van esélye a harmadik hely kiharcolására, a hétfői versenynap legkomolyabb magyar éremesélyese, a sportlövő Sidi Péter ugyanakkor a 13. helyen végzett a férfi légpuskások között a londoni olimpián.

A cselgáncsversenyeken egyelőre nem szakadt meg a magyarok jó londoni sorozata, az 57 kg-os Karakas Hedvig ugyanis a spanyol Concepcion Bellorinon és a brazil Rafaela Silván is túljutott, a negyeddöntőben azonban bírói döntéssel vereséget szenvedett a román Corina Caprioriutól. Ezzel együtt, ha a folytatásban kétszer győzni tud, felállhat a dobogó harmadik fokára.

A lőtéren Sidi egyértelmű dobogóvárományosként lépett lőállásba 10 méteren, ám végül a 60 lövésből elért 594 körös eredményével két körrel lemaradt a nyolcas döntőről.

Az ExCeL központ vívócsarnokában a kardozó Szilágyi Áron vasárnapi aranyérme után ezúttal csupán egyetlen asszóig volt miért izgulni magyar szempontból, a tavaly könyökműtéten átesett Szász Emese ugyanis - szoros meccsen ugyan, de - alulmaradt a dél-koreai Csoj In Jeonggal szemben (12-15).

Az úszók előfutamai kifejezetten jól sikerültek a magyaroknak: Cseh László és Biczó Bence 200 m pillangón, míg Hosszú Katinka és Verrasztó Evelyn 200 vegyesen jutott tovább az esti elődöntőbe. Mutina Ágnesnek ugyanez nem sikerült 200 gyorson, melyen 22. lett.

Véget ért az olimpia az asztaliteniszező Zwickl Dániel és az evezősöknél kormányos nélküli kettesben érdekelt Simon Béla, Széll Domonkos páros számára is: előbbi 4-0-ra kikapott a tajvani Csuang Cseh-jüantól, utóbbi pedig negyedik lett reményfutamában.