Sport

2012.08.11. 12:45

London 2012 - Kajak-kenu: dobogósok, éremtáblázat, a magyarok helyezése

Budapest, 2012. augusztus 11., szombat (MTI) - A kajak-kenu dobogósai és a magyarok helyezései a londoni olimpián:

Budapest, 2012. augusztus 11., szombat (MTI) - A kajak-kenu dobogósai és a magyarok helyezései a londoni olimpián:férfiak:

K-1 1000 m:

1. Eirik Veras Larsen (Norvégia)

2. Adam van Koeverden (Kanada)

3. Max Hoff (Németország)

C-1 1000 m:

1. Sebastian Brendel (Németország)

2. David Cal (Spanyolország)

3. Mark Oldershaw (Kanada)

...6. VAJDA ATTILA

K-2 1000 m:

1. DOMBI RUDOLF, KÖKÉNY ROLAND

2. Fernando Pimenta, Emanuel Silva (Portugália)

3. Martin Hollstein, Andreas Ihle (Németország)

C-2 1000 m:

1. Peter Kretschmer, Kurt Kuschela (Németország)

2. Andrej Bahdanovics, Alijakszandr Bahdanovics (Fehéroroszország)

3. Alekszej Korovasov, Ilja Pervuhin (Oroszország)

K-4 1000 m:

1. Ausztrália (Tate Smith, Dave Smith, Murray Stewart, Jacob Clear)

2. MAGYARORSZÁG (Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel)

3. Csehország (Pavel Davidek, Lukas Trefil, Josef Dostal, Jan Sterba)

K-1 200 m:

1. Ed McKeever (Nagy-Britannia)

2. Saul Craviotto Rivero (Spanyolország)

3. Mark de Jonge (Kanada)

...6. DUDÁS MIKLÓS

C-1 200 m:

1. Jurij Cseban (Ukrajna)

2. Jevgenij Shuklin (Litvánia)

3. Ivan Stil (Oroszország)

...11. VAJDA ATTILA

K-2 200 m:

1. Jurij Posztrigaj, Alekszandr Gyacsenko (Oroszország)

2. Raman Piatrusenka, Vadzim Mahneu (Fehéroroszország)

3. Liam Heath, Jon Schofield (Nagy-Britannia)

nők:

K-4 500 m:

1. MAGYARORSZÁG (SZABÓ GABRIELLA, KOZÁK DANUTA, KOVÁCS KATALIN, FAZEKAS KRISZTINA)

2. Németország (Carolin Leonhardt, Franziska Weber, Katrin Wagner-Augustin, Tina Dietze)

3. Fehéroroszország (Irina Pamjalova, Nagyesda Papok, Volga Csudszenka, Marina Pavtaran)

K-1 500 m:

1. KOZÁK DANUTA

2. Inna Oszipenko-Radomska (Ukrajna)

3. Bridgitte Hartley (Dél-afrikai Köztársaság)

K-2 500 m:

Tina Dietze, Franziska Weber (Németország)

2. KOVÁCS KATALIN, DOUCHEV-JANICS NATASA

3. Karolina Naja, Beata Mikolajczyk (Lengyelország)

K-1 200 m:

1. Lisa Carrington (Új-Zéland)

2. Inna Oszipenko-Radomska (Ukrajna)

3. DOUCHEV-JANICS NATASA

 

A kajak-kenu éremtáblázata a londoni olimpián

arany ezüst bronz

MAGYARORSZÁG 3 2 1

Németország 3 1 2

Ukrajna 1 2 -

Oroszország 1 - 2

Nagy-Britannia 1 - 1

Ausztrália 1 - -

Norvégia 1 - -

Új-Zéland 1 - -

Fehéroroszország - 2 1

Spanyolország - 2 -

Kanada - 1 2

Litvánia - 1 -

Portugália - 1 -

Csehország - - 1

Lengyelország - - 1

Dél-afrikai Köztársaság - - 1

Ezek is érdekelhetik