2012.09.02. 09:52

Csak apróságokon múlott az érem

Paralimpia - A londoni paralimpián szereplő apagyi asztaliteniszező, Berecki Dezső egyéniben az ötödik helyen végzett.

Igaza volt Berecki Dezsőnek, aki a paralimpia előtt azt mondta: a csoportmérkőzések során minden egyes pontnak jelentősége lesz. Nos, az apagyi asztaliteniszező a 10-es kategóriában körbeverésbe keveredett a maga triójában, amelyből ő jött ki a legjobban, és első helyezettként jutott a negyeddöntőbe.

Ott spanyol ellenfelet kapott, és az éremszerzés küszöbét csaknem átlépte a magyar játékos, hiszen 2:1-re is vezetett a három nyert játszmáig tartó küzdelemben. Bereckinek a következő két szettben is voltak győzelmi esélyei, de végül vesztett, így az ötödik helyen zárt.

Asztalitenisz, férfi egyéni, 10-es kategória

Csoportmérkőzések: Berecki Dezső–Abdelwaha (egyiptomi) 3:0 (9, 9, 12), –F. Andersson (svéd) 3:1 (4, 5, –5, 6). A csoport végeredménye: 1. Berecki D. 1/1 (4:3).

Negyeddöntő: Ruiz Reyes–Berecki D. 3:2 (–9, 5, –6, 7, 8).