2012.10.07. 15:49

Női kézilabda Kárpát Kupa - A második helyen zártak a magyarok

Nagyvárad, 2012. október 7., vasárnap (MTI) - A decemberi Európa-bajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott hat góllal kikapott vasárnap a román válogatottól a nagyváradi Kárpát Kupán, így a második helyen végzett.

A mérkőzésen a hazaiak kezdtek jobban, 3-0-s vezetésüknél esett az első magyar gól. A folytatás sem alakult sokkal "szebben" Karl-Erik Böhn szövetségi kapitány együttese számára, a románok ugyanis már 9-3-ra is vezettek, s a félidő végén is náluk volt az előny (13-9).

Az első játékrészhez hasonlóan a második félidőben is pontatlanok voltak a magyar támadások, ráadásul az ellenfél kapusa remekül védett, így végül hat góllal, 26-20-ra győztek a vendéglátók.

A magyar csapat két győzelemmel és egy vereséggel zárta a tornát.

Eredmény, 3. forduló (a magyar szövetség honlapja alapján):

Románia-Magyarország 26-20 (13-9)

----------------------------------

a magyar góllövők: Görbicz 5, Klivinyi, Szabó V. 3-3, Bulath, Hornyák D., Kovacsics, Orbán A. 2-2, Szepesi 1

a másik vasárnapi mérkőzésen:

Ukrajna-Románia B 27-20

A torna végeredménye: 1. Románia 6 pont, 2. Magyarország 4, 3. Ukrajna 2, 4. Románia B 0