SZON-ÉLŐ - Szolnoki MÁV vs. Nyíregyháza Spartacus 3-1 (1-1)

Nyíregyháza – A labdarúgó NB II. Keleti csoportjának 18. fordulójában a Szolnok együttese a Nyíregyháza Spartacus gárdáját fogadta kedden 16:30-tól. Az összecsapásról élőben tudósítottunk!

Szolnok

3 – 1 (1-1)

Nyíregyháza

Szolnok 2013.04.09. 16:30

Kis Károly: Úgy érzem, ötletes támadójátékot mutattunk, de győzelmünk teljesen megérdemelt. A Nyíregyháza erős csapat, de szervezetten és egységesen játszva számunkra fontos három pontot szereztünk.

Lucsánszky Tamás: Azzal együtt, hogy végig a hazaiak irányították a játékot, végül két pontrúgás utáni hiba döntött, holott erre felkészültünk az edzéseken.

90+3

Csorbát vágták fel, ám a szabadrúgás helyett a játékvezető lefújta a mérkőzést. Hamarosan jövünk az edzői nyilatkozatokkal.

90+1

Tamási állt be Nagy helyére.

90

Busai vágta fel Csorbát, amiért sárgalapot kapott. Letelt a rendes játékidő, három perc a hosszabbítás.

88

Nagy jobboldali beadását Szepessy tíz méterről mellel próbálta a kapuba passzolni, ám Balogh résen volt.

84

Davidov jött le, Reznek állt be.

83

Csere a hazaiaknál, B. Tóth helyére Mundi állt be.

81

Davidov baloldali beadását szedte fel Pokorni.

80

Bajzát jobbról adott középre. Vári az utolsó pillanatban mentett Pákolicz elől.

77

Mile esett el a tizenhatoson belül Dajka mellett, ám a játékvezető továbbot intett.

74

Bodnár szerelte a hazaiak szerint túl keményen Busait. Néhány játékos kakaskodni kezdett, végül Grúz és Bodnár kaptak sárgalapot.

72

Csere a vendégeknél. Ur helyére Nikon állt be.

70

Jobboldali hazai szöglet után a labda a hosszú oldalra került. Busai tizennégy méteres lövése egy vendég védőn megpattanva a kapuban kötött ki. 3-1

67

Durovic hibája után Nagy cselezett jobbról befelé, majd húsz méterről alig lőtt a hosszú sarok mellé.

66

Mile folytatta, majd Davidov jobboldali szögletét Pákolicz nyolc méterről fejelte fölé.

63

Bajzát és Mile küzdött a labdáért. A hazai játékos a füvön fekve maradt, majd rövid helyszíni ápolás után lebicegett a pályáról.

62

Cseréltek a hazaiak, Szepessy állt be Bohner helyére.

61

Germán vágta fel Lengyelt, amiért sárgát kapott.

59

Nagy baloldali szabadrúgása után a kipattanó labda Lengyel elé került, aki 18 méterről a bal sarokba lőtt. 2-1

56

Bodnár jobboldali szabadrúgását Busai vágta ki a mezőnybe. Inkább a hazaiak irányítják a játékot, a Szpari visszább állt és bízik a kontrákban.

50

Nagy baloldali szögletét Pákolicz fejelte ki a kapu előteréből.

46

Elkezdődött a második félidő. Szünetben egyik edző sem szánta el magát a cserére.

45

Vége az első félidőnek.

44

Davidov baloldali szöglete után a felugró Germán szabálytalankodott, így a hazaiak kaptak szabadrúgást.

41

Bodnár jobboldali szabadrúgását vágták ki a védők.

38

Az elmúlt percekben a szolnokiak irányították a játékot, ám igazi helyzetig nem jutottak.

33

Előbb jobbról, majd balról rúghattak szögletet a hazaiak. Utóbbi után Mile tíz méteres lövését védte Balogh bravúrral feleslegesen, mert mindez les állásnál történt.

31

Egy jobboldali szabadrúgást Grúz csúsztatott meg fejjel, majd Busai hét méterről stukkolt mellé.

29

A megsérült Bárányos lebicegett, helyére Germán állt be.

28

Bajzát két csel után 25 méterről lőtt mellé.

23

Mile nyolc méterről fejelt mellé.

22

Durovic húzta vissza a B. Tóthot, amiért sárgalapot kapott, majd Bárányos is visszatért a pályára.

21

Bárányos lövés közben meghúzta a bokáját, ezért rövid ideig ápolták a pályán. Közben a lelkes B-közép (nincsenek túl sokan) tagjai beszóltak Minczérnek: hajtsátok meg Tibi! A középpályás megtapsolta a drukerreket, majd bólintott. Meghajtják.

18

Bajzát gurított vissza Csorba elé, aki 22 méterről lőtt, ám Pokorni védte a lapos lövést.

12

A 11-eshez Bajzát állt, és a balra vetődő Pokorni mellett a jobb sarokba lőtt. 1-1

11

Előbb Bárányos tizennégy méteres lövését védte bravúrral a hazai kapus, a kipattanóra induló Pákolicz elesett Grúz mellett a tizenhatoson belül. A játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott.

10

Bodnár 25 méterről lőtt fölé.

8

A jobb szélen kilépő nagy jól gurított középre, az érkező Busai pedig 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1-0

4

Előbb Bárányos szöglete után tettettek a szolnokiak, majd Sipeki beadását húzta le Balogh kapus. A pálya csúszós.

1

Szolnokon, a Véső utcai pályán elkezdődött a Szpari újabb vendégjátéka. A nyíregyháziaknál végül Bajzát és Balogh is kezdett.

JEGYZŐKÖNYV

NB II. Keleti csoport 18. forduló

Szolnoki MÁV vs. Nyíregyháza Spartacus

3 – 1   (1 - 1)

Szolnok, v.: Kovács Gábor (Viszokai László, Mohos Milán).

Szolnok: Pokorni - Sipeki, Mile, Lengyel, Busai, Grúz, Vári, Bohner, Fritz, Nagy, B. Tóth

Nyíregyháza: Balogh – Dajka, Minczér, Pákolicz, Bárányos, Davidov, Durovic, Ur, Bajzát, Bodnár, Csorba

Gólszerző: Busai (1-0) a 8., Bajzát (1-1) a 12., Lengyel (2-1) az 59., Busai (3-1) a 70. percben.

Sárga lap: Durovic a 22., Germán a 61., Grúz és Bodnár a 74., Busai a 90. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Bárányos helyére Germán a 29., Szepessy helyett Bohner a 62., Ur helyett Nikon a 72., B. Tóth helyett Mundi a 83., Davidov helyett Reznek a 84., Tamási helyett Nagy a 91. percben.