2013.05.06. 09:18

Feszültség után megfeszültek a győzelemért

A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban – szokás szerint – mindkét bajnokesélyes megyei férfi együttes nyert.

A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban – szokás szerint – mindkét bajnokesélyes megyei férfi együttes nyert. Noha a Tiszavasvári pillanatnyilag vezeti a tabellát, a zászló immár a Kisvárdának áll, amely az egymás elleni eredmények alapján (a végelszámolásnál ez rangsorol...), feltéve, ha a hátralévő két fordulóban egyik fél sem botlik, érhet a végén révbe. Kevesen gondolták, hogy a Mátészalkai MTK éppen a szatmári örökrangadón, ráadásul idegenben szerzi meg második tavaszi győzelmét.

A nőknél újabb győzelmével a felettébb előkelő második helyre ugrott a Kállósemjén-Kölcsey DSE, amely legrosszabb esetben is bronzérmes lesz az idény befejezésekor. A Kisvárda nagy csatában, minimális különbséggel kapott ki Bőcsön.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 20. forduló

Fehérgyarmati VSE–Mátészalkai MTK 25–30 (12–12)

Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Papp G., Szilágyi J. Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A. 3, Siket T. 1, Bihari Z. 1, Kotvász A., Szabó P. 12/4, Pásztor A. 2. Csere: Csapos J. 4, Szűcs B., Szabó J. 2. Játékos-edző: Csapos János. Mátészalka: Zatureczki – Varga R. 2, Király Gy. 2, Kun Á. 3, Kovács I. 2, Szántó Sz. 7/1, Varga T. 5/2. Csere: Szender Sz. 2, Varga Z. 1, Kun Sz., Kócsi F. 6. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 4/3. A nagyobb akarással küzdő Mátészalka megérdemelten vitte el a két pontot. Junior: 29–20.

Csapos János: – Jobb, ha most nem mondok semmit...

Falcsik Miklós: – Minden tekintetben felülmúltuk a Fehérgyarmatot.

Kisvárdai KC SE–Berettyóújfalu 30–25 (17–12)

Kisvárda, 450 néző, v.: Dohány J., Varga Zs. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á., Kovács A. 2, Fekete R. 4, Balázs S. 8, Nagy D. 3, Nagyházi P. Csere: Koi E. (kapus), Szabó A., Járosi A. 7/3, Botka A. 4, Paróczai L., Bartha D., Halász Cs., Türk F. 1, Vass Gy. 1. Edző: Papp József. Kiállítások: 22, illetve 14 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 7/7. Nagyon jó hangulatú mérkőzésen, végig vezetve nyert a Kisvárda. Junior: 28–17. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József: – Számunkra nagy feszültséggel telt az elmúlt hét, ami után a győzelem mindennél fontosabb volt, amit ha nem is szép, de magabiztos játékkal sikerült megszerezni.

Tiszavasvári SE-Quick 200–VKK Nyírbátor 37–30 (18–16)

Tiszavasvári, 300 néző, v.: Katona J., Konyári I. Tiszavasvári: Pacza A. – Benyusz K. 5, Dancs M. 10/2, Buzás B., Kovács L., Dévald A. 1, Mezei L. 2. Csere: Boczák K., Bódor Z. (kapusok), Csócsics G., Kiss K. 8/2, Rontó Á. 6, Vasas T. 3, Halász A., Fekete D. 2. Játékos-edző: Medve Róbert. Nyírbátor: Tóth M. – Tuska Sz. 2, Pisák T. 11, Vinnai N. 4, Jávor D., Erdős Z. 7, Szemcsák O. 3 Csere: Csürős R., Bíró D. (kapusok), Kiss J. 1, Lázár A. 1, Aranyos R., Tóth L., Aranyos S., Albecz B., Rontó Á. 1. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 4, illetve 2 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 0. Jól tartotta magát a Nyírbátor: a hazaiak Erdős Zoltánra nagyon figyeltek, miközben Pisák Tibor dobálta a gólokat. A gyors játék közepette a tiszavasvári gólgyárosok is nagyban hozzájárultak a győzelemhez. Junior: 28–23. (Tudósító: Hankó András)

Medve Róbert: – Az első félidőben a Nyírbátor jól játszott, a másodikban viszont felőröltük ellenállását. Sokkal jobb erőállapotban vagyunk, így a végére teljesen meggyőző játékkal magabiztos győzelmet arattunk.

Váczi Sándor: – Úgy érzem, futóteljesítményben és megtett kilométerben felülmúltuk a Tiszavasvárit, csak ebben a gyors játékban még rengeteg hibával küszködünk,. Gratulálok a Vasvárinak, remélem, jövőre ezek a meccsek jönni fognak.

További eredmények: BőcsNádudvar 25–30, Debreceni EACMiskolc 35–27. Korábban játszották: DemecserHajdúszoboszló 38–39.

Bőcs KSC–Kisvárda KC SE 25–24 (15–12)

Bőcs, 50 néző, v.: Kovács T., Major A. Kisvárda: Járosiné – Péter E. 4, Vassné 4/3, Dudás G. 1, Tar H. 1, Frank P. 2, Rácz K,. 5/4. Csere: Szabó V. (kapus), Máté V. 1, Martinek E. 6. Edző: Dévényi József. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 7/7, illetve 9/7. A Kisvárda végig egyenrangú ellenfele volt a hazai csapatnak, a kihagyott hetesek és a hat elpuskázott ziccer azonban döntőnek bizonyult. Junior: 25–20. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi József: – Jól küzdöttünk, de a technikai hibák megbosszulták magukat. A játékvezetőkről inkább nem mondok semmit...

Etalon-Adács–Kállósemjén-Kölcsey DSE 29–35 (14–17)

Adács, 50 néző, v.: Fogl F., Tomkovics Á. Kállósemjén-Kölcsey DSE: Aranyosi M. – Gyuró Á. 3, Gaál L. 8, Kelemen G 1/1, Márkus G. 4, Móré K. 10/4, Hruska Zs. 7. Csere: Kruták F. (kapus), Szabó V. 1, Gyimesi L. 1/1, Drágár D., Moravszki B. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 12, illetve 14 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 7/6. A négy játékost nélkülöző nyírségiek hatalmas szívvel harcolva végig irányították a mérkőzést, és biztosan nyertek. Junior: 32–19.

Hadobás István: – Ezzel a győzelemmel már biztos a bronzérem, harcolunk a második hely megtartásáért.

További eredmények: Gyöngyös–Füzesabony 28–38, Derecske–Alsózsolca 35–32.

1. Füzesabony 20 19 – 1 695–460 38

2. Kállósemjén-Kölcsey-DSE 18 14 1 3 550–419 29

3. DVSC-Fórum III 18 14 – 4 567–427 28

4. Bőcs 19 12 1 6 549–462 25

5. Kisvárda 19 12 1 6 559–482 25

6. Derecske 19 8 – 11 506–539 16

7. Ózd 19 7 1 11 460–502 15