2013.06.16. 11:03

A Várda feljebb léphet, a Kemecse maradt

Kisvárda - A Szegeden aratott 3–0-s győzelmével az NB II-be jutott a Várda SE! A másik szombati osztályozón a Kemecse otthonában kapott ki 2–0-ra a Tököltől, így maradt a megyei I. osztályban.

A hazai pályán elért 1–1 után Miskolczi László átlövésgóljával hamar vezetéshez jutott Szegeden az NB III. Tisza-csoport bajnoka, a Várda SE, így már feljutásra állt. Növelte az esélyeket, hogy a 25. percre a hazaiak létszáma kilenc játékosra fogyott, majd miután Gálhidi György edzőt is elküldték a pályáról, néhány szurkoló bement a pályára, emiatt a játékvezető az öltözőbe parancsolta a csapatokat. A kényszerszünet után a várdaiak uralták a játékot, és a második félidőben egy öngóllal tovább növelték előnyüket. Újabb botrány következett, megint az öltözőben pihentek a csapatok, a hely rendreállta után a kisvárdaiak az idővel és az ellenféllel egyformán játszva végül Soós Tibor révén a harmadik góljukat is elérték, így 4–1-es összesítéssel nyerték meg a párharcot. Kisvárdán 1978 után lesz újra másodosztályú csapat!

Az NB III-as osztályozót a Kemecse egygólos hátrányban kezdte a Tököl ellen, és az első félidőben több helyzetet is kihagytak, szünet után viszont a Tököl gyors két góllal eldöntötte a párharcot, 2–0-s győzelmével, 3–0-s összesítéssel maradt a harmadosztályban, a Kemecse pedig a megye egyben.