2013.09.30. 11:03

Nagy árat fizetett a győzelemért a Nyírbátor

A kézilabda NB II. Észak-keleti csoport második fordulójának mérkőzéseit rendezték a hét végén. Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 2. forduló

Kazincbarcikai KSE–VKK Nyírbátor 29–31 (13–15)

Kazincbarcika, 100 néző, v.: Aczél A., Paulovics. Nyírbátor: Tóth M. – Csébi D. 4, Pisák T. 6/4, Nagy Á. 6, Dobos B. 1, Kovács Á. 1, Vasas Gy. 6. Csere: Jávor D. 3, Dévald A. 2, Szabó Cs. 1, Tóth L. 1, Aranyos R. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 4/4. Nagy árat fizetett a bátori csapat a győzelemért: Kovács Ákos már az első percben súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett. Végig a vendégek vezettek, megdolgoztak a győzelemért. Junior: 30–33.

Váczi Sándor: – Kovács Ákos sérülése mellett további problémák adódtak a mérkőzésen, így nagyon értékes győzelmet arattunk. Nagyon sokan meg fognak még szenvedni Barcikán.

Mátészalkai MTK–Fehérgyarmati VSE 24–24 (11–15)

Mátészalka, 200 néző, v.: Török, Ungvári. Mátészalka: Zatureczki – Varga R. 1, Kócsi F. 3, Kovács I. 3, Kun Á. 3, Szántó Sz. 10,/2, Varga T. 3. Csere: Varga Z., Király Gy. 1, Balla J., Falcsik L. Edző: Falcsik Miklós. Fehérgyarmat: Nagy T. – Iosif 3, Tóth N. 6, Kun Sz. 3, Szabó P. 5, Lazareanu, Pásztor A. 1. Csere: Siket T. 2, Kotvász A. 3, Gaál R. 1/1, Csobay A. Megbízott edző: Török Péter. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 5/1. Az első félidőt álmosan kezdte a hazai csapat, a szünet után nyújtott jó védekezéssel közel állt a győzelemhez. Junior: 25–26.

Falcsik Miklós: – Újból bebizonyítottuk, hogy teljes létszámban bármire képesek vagyunk.

Török Péter: – Az első félidőben döcögött a játék, a másodikban megállt.

Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli–Kisvárdai KC SE 21–44 (10–17)

Wesselényi iskola, 50 néző, v.: Csörgő, Vitális. Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli: Fodor T. – Halcsák Zs. 3, Kiss J. 3, Csizmadia T. 2/1, Balogh B., Jobbágy R. 6. Jobbágy G. 4. Csere: Reszegi Cs. (kapus), Márkó Zs. 1, Hepp V., Juhász J., Mészöly M., Papp I. 1, Takács D. 1. Edző: Halász Levente. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 4, Kiss I. 1, Fekete R. 5, Mándi K. 5/2, Nagy D. 2, Barabás B. 7. Csere: Koi E., Vipécz M. (kapusok), Bod B. 4, Paróczai L. 2, Türk F. 1, Vass Gy., Járosi A. 8/1, Szabó A. 5. Edző: Papp József. Kiállítások: 4, illetve 2 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/3. Az első félidőben még tartotta magát a hazai csapat, amely gyenge védekezése miatt a szünet után nagy különbségű vereséget szenvedett. Junior: 41–26.

Halász Levente:Az előző mérkőzéshez képest a támadójátékunk fejlődött, bár ezúttal is sok hiányzónk volt, az első félidőt már tisztességesen végig tudtuk játszani. Azt gondolom, meccsről meccsre fejlődünk, az őszi szezonban meg kell fizetnünk a tanulópénzt.

Papp József: – Könnyed játékkal nyertünk.

Hajdúböszörményi TE–Demecseri VKSE 31–16 (14–11)

Hajdúböszörmény, 110 néző, v.: Hirth Gy., Őry I. Demecser: Bíró D. – Tardi A., Szemes K. 6/2, Buzás B., Kovács F., Havel K 1, Balogh Sz. 1. Csere: Prekuta D. (kapus), Kovács L. 1, Nagy M. 4, Kósa D. 1, Szuharev 1, Molnár Z. 1. Edző: Kósa István. Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 2/2. A lelkesen és magabiztosan játszó Böszörmény megérdemelten nyert. Junior: 34–29.

Kósa István: – Nagyon korrekt játékvezetés mellett játékosaim még a Káposztás napok bűvőletében éltek...

Miskolci VSI–Tiszavasvári SE Quick 200 38–26 (21–11)

Miskolc, 120 néző, v.: Major A., Kovács T. Tiszavasvári: Bódor Z. – Benyusz K. 1, Tallár M. 2, Kovács G. 1, Kiss K. 10/3, Dancs M. 3, Szuvák Cs. 3. Csere: Nagy L., Szuvák I.(kapusok), Balázs M., Kaibás M. 5/3, Péntek D., Lázár A., Csócsics G., Gál L., Lippai A. 1. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 8/6, illetve 9/6. Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés. elbízakodott vasvári csapat lépett pályára, amely sorra hagyta ki ziccereit, az ellenfél viszont élt lehetőségeivel. Junior: 33–30. (Tudósító: Hankó András)

Grandjean Gábor: – Tipikusan olyan mérkőzés volt, amelyen semmilyen szinten nem mutatott megfelelő produkciót a csapat, gyenge kapusteljesítmény, rossz védekezés, és hitehagyott támadójátékot mutattunk.