2013.10.28. 08:58

Feltűnően nagy különbségek

Rendhagyó módon csak a férfiak számára rendeztek teljes bajnoki fordulót a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban. A korábbi évekkel ellentétben feltűnően nagy különbségek alakultak ki néhány mérkőzésen, miközben a Nyírbátor és a Kisvárda kiemelkedni látszik a mezőnyből.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 6. forduló

Nyíregyházi Főiskola–Fehérgyarmati VSE 19–30 (7–13)

Wesselényi-iskola, 100 néző, v.: Aczél A., Paulovics Zs. Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli: Reszegi Cs. – Halcsák Zs. 2, Takács D. 2, Jobbágy R. 4, Garai B., Jobbágy G. 1., Balogh B. 1. Csere: Csizmadia T. 2, Juhász J. 2, Ménfői M., Kozma P., Antal L. 1, Orosz L. 1, Illés T. 1, Bor M. 2. Edző: Halász Levente. Fehérgyarmat: Nagy T. – Josif 3, Tóth N. 5, Kun Sz. 4, Szabó P. 9/2, Lazareanu 2, Pásztor A. Csere: Bodnár K. (kapus), Bihari Z., Apostu, Tóth G. 2, Siket T., Gaál B. 1, Csobay 4, Gaál R. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 6, illetve 14 perc. Hétméteresek: 3/0, illetve 2/2. A jól játszó Fehérgyarmat megérdemelten nyerte a mérkőzést. Junior: 41–20.

Halász Levente: – Az első félidőben tűrhetően védekeztünk, sajnos, a támadójátékunk már ekkor is döcögött. A szünet után már a védekezésünk sem volt az igazi. Tanulnunk kell hibáinkból, és gratulálok a Fehérgyarmatnak.

Csapos János: – A csapat hozta a kötelező győzelmet, helyenként a játék is működött.

Kazincbarcikai KSE - Mátészalkai MTK 36–30 (18–12)

Kazincbarcika, 100 néző, v.: Kovács T., Major A. Mátészalka: Zatureczki – Varga R. 7, Király Gy. 1, Kovács I. 5, Kun Á. 3, Szántó Sz. 5, Varga T. 5/4. Csere: Tóth P. (kapus), Kócsi F. 3, Almási G. 1. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 6/4. Amikor a Szalkának lett volna sansza, hogy megfordítsa a mérkőzést, gyermeteg hibákat vétett. Junior: 38–33.

Falcsik Miklós: – Olyanok voltunk, mint régen a moziban a matiné előadás. A műfaj, amit képviseltünk könnyű volt és olykor nevetséges.

Debreceni EAC–Tiszavasvári SE-QUICK 200 37–24 (19-8)

Debrecen, 50 néző, v.: Csörgő, Vitális. Tiszavasvári: Bódor Z. – Benyusz K. 4, Kiss K. 1, Kovács G. 5, Balázs M. 1, Lázár A. 1, Szuvák Cs. Csere: Nagy L., Pocsai L. (kapusok), Gáll L., Lippai A. 7, Erdélyi P. 1, Kajibás M. 4/1, Gazdag R., Szögi R., Szuvák D. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 0, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1. A junior mérkőzésen, a vasvári játékosa, Dohos Dénes szenvedett orsócsonttörést, a felnőtt összecsapásról pedig többen hiányoztak sérülés, iskolai és munkahelyi elfoglaltság miatt. A tartalékos vendégek ennyire voltak képesek. Junior: 31–33.

Grandjean Gábor: – A külső körülmények nagyon megnehezítették a dolgunkat, a mezőny egyik legjobb csapatával szemben a három egészséges felnőttjátékos állt rendelkezésemre, így nem sok esélyünk volt. A fiatalok derekasan küzdöttek, Bódor Zoltán pedig kiváló kapusteljesítményt nyújtott.

VKK Nyírbátor–Berettyó MSE 39–21 (17–9)

Nyírbátor, 200 néző, v.: Aczél A., Paulovics Zs. Nyírbátor: Tóth M. – Csébi D. 2, Pisák 11/5, Jávor D. 2, Vinnai N. 1, Molnár Z. 4, Vasas Gy. 2. Csere: Nagy N. (kapus), Torzsa R. 2, Nagy Á. 1, Tuska Sz. 4, Rontó Á. 6, Dévald A. 3, Tóth L. 1, Ramzi, Szabó Cs. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 6/3. A hazaiak esélyt sem adtak ellenfelüknek. Junior: 24–24.

Váczi Sándor: – Végre egy olyan mérkőzés volt, amelyet tudtunk élvezni.

Kisvárda KC SE–Demecseri VKSE 39–19 (20–6)

Kisvárda, 480 néző, v.: Katona J., Konyári I. Kisvárda: Simon A. – Paróczai L. 4, Csendes Á. 3, Bod B. 4, Mándi K. 1, Járosi A. 9, Barabás B. 3. Csere: Koi E. (kapus), Botka A. 3, Nagy D. 4, Türk F. 1, Szabó A. 2, Fekete R. 2, Major T. 1, Vass Gy., Kiss I. 2. Edző: Papp József. Demecser: Bíró D. – Tardi A. 1, Csébi Z. 4, Buzás B., Havel F. 1, Kovács Zs. 3/1, Balogh Sz 3. Csere: Suller D. (kapus), Havel K. 2, Buzás D. 1, Kósa D. 1, Orosz I. 3. Edző: Kósa István. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 2/1. A hazaiak végig kézben tartották a mérkőzést és könnyedén szerezték meg a kötelezőnek mondható győzelmet. Junior: 29–21.

Papp József: – Közönségszórakoztató játékkal magabiztos győzelmet arattunk.

Kósa István: – Négy kezdőemberemet nélkülözni kényszerültem, ez kihatott a támadójátékunkra és a védőmunkára. Két település nincs egy ,,súlycsoportban”, ami ezen az estén is világosan kiderült.