2013.10.14. 08:56

Több, mint balszerencsés Bátor

A kézilabda NB II. Észak-keleti csoport 4. fordulójának mérkőzéseit játszották a hét végén.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 4. forduló

Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli–Demecseri VKSE 29–32 (13–16)

Wesselényi-iskola, 50 néző, v.: Csörgő, Vitális. Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli: Reszegi Cs. – Halcsák Zs. 2, Takács D. 10, Jobbágy René 5/1, Balogh B., Garai B. 7, Jobbágy G. Csere: Fodor T. (kapus), Csizmadia T. 4/1, Márkó Zs., Juhász J., Ménfői 1, Papp I., Kozma P., Budai Z., Orosz L. Edző: Halász Levente. Demecser: Suller D. – Csébi Z. 1, Nagy M. 1, Buzás B. 4, Kovács F. 2, Szemes K. 6/1, Balogh Sz. 8/1. Csere: Kovács L. 3, Havel F. 4, Tardi A. 2, Havel K. 1. Edző: Kósa István. Kiállítások: 14, illetve 12 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 4/4. Jó iramú mérkőzésen mindkét csapat mindent megtett a győzelemért, ami ezúttal a Demecsernek sikerült. Junior: 37–34.

Halász Levente: – Hajszál választotta el csapatomat az első győzelemtől. Úgy érzem, minden fordulóban egyre jobb játékot mutatunk, ugyanakkor van még hová fejlődnünk. Gratulálok a Demecsernek és csapatomnak! Kósa István: – Rendkívül motiváltan játszó nyíregyházi csapatot sikerült legyőznünk úgy, hogy Suller Dávid sérülten állt a kapuban, Szemes Krisztiánt pedig a 35. percben „kipontozták”. Gratulálok a fiúknak és az ellenfélnek!

Kazincbarcikai KSE–Tiszavasvári SE-QUICK 200 34–30 (19–14)

Kazincbarcika, 50 néző, v.: Katona, Konyári. Tiszavasvári: Bódor Z. – Benyusz K. 4, Tallár M. 3, Dancs M. 3/1, Kovács G. 2, Kaibás M. 4/1, Szuvák Cs. 8. Csere: Nagy L., Szuvák I. (kapusok), Csócsics G., Kiss K. 6/2, Lázár A., Lippai A., Dohos D., Erdei P., Szögi R. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 10, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 5/4. A nagyobb akarással játszó hazai csapat szerezte meg a két bajnoki pontot. Junior: 14–50.

Grandjean Gábor: – Hasonló hibákat követünk el, mint a Miskolc elleni mérkőzésen: gyenge védekezés és kapusteljesítmény, sok kihagyott helyzet. Ezek csak vereséghez vezethettek.

Hajdúböszörményi TE–Fehérgyarmati VSE 28–27 (12–13)

Hajdúböszörmény, 100 néző, v.: Aczél A., Paulovics Zs. Fehérgyarmat: Nagy T. – Iosif 2, Tóth N. 6, Kun Sz, 1, Szabó P. 12/4, Lazareanu 4, Pásztor A. 1 Csere: Bihari Z., Siket T., Kotvász A. 1, Csonai A, Gaál R. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 4/4. a második félidő elején az öltözőben ragadt a gyarmati csapat, amely hétgólos előnyt adott ellenfelének, az utolsó másodpercekben így is lehetőség adódott az egyenlítésre – de az esély elúszott. Junior: 27–23.

Csapos János: – Hiába tudtuk, mire számíthatunk, gyakorlatban nem sikerült megvalósítani a megbeszélteket.

Debreceni EAC–VKK Nyírbátor 28–28 (15–15)

Debrecen, 100 néző, v.: Csörgö, Vitális. Nyírbátor: Tóth M. – Csébi D. 1, Pisák T. 6/4, Ramzi, Dobos B. 2, Szabó Cs., Vasas Gy. 9. Csere: Holb M. (kapus), Torzsa R. 1, Tuska Sz. 1, Nagy Á. 3, Jávor D. 2, Dévald A. 3. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 4/4. A lelkes debreceni egyetemisták ellen ezúttal ennyire futotta. Junior: 15–21.

Váczi Sándor: – A közönség számára szórakoztató mérkőzésen igazságos döntetlen. Hozzáteszem, a hazaiak időntúli hétméteresénél több, mint balszerencsések voltunk...

Kisvárda KC SE–Berettyó MSE 27–24 (14–14)

Kisvárda, 510 néző, v.: Dohány J., Nagy II L. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 5, Kiss I. 3, Mándi K. 2, Fekete R. 1, Járosi A. 8, Barabás B. 3. Csere: Koi E., Lipécz M. (kapusok), Bod B. 1, Türk F. 4, Major T., Botka A., Paróczai L. Edző: Papp József. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 3/3. Kemény, küzdelmes mérkőzésen a három meghatározó játékosát nélkülöző Kisvárda megérdemelten kerekedett felül. Junior: 28–24. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József: – Erősen tartalékos összetételben a hiányzókat maximálisan pótolni tudtuk, és szokásunkhoz híven a második félidőben nyújtott védekezésünk alapozta meg a győzelmet.

Miskolc VSI–Mátészalkai MTK 36–25 (19–13)

Miskolc, 100 néző, v.: Katona J., Konyári. Mátészalka: Zatureczki N. – Varga R. 2, Király Gy. 1, Varga T. 3, Kun Á. 4, Szántó Sz. 5, Varga Z. 1. Csere: Tóth P. (kapus), Almási G. 1, Borbély B. Kerékgyártó S. 3, Szíjártó A. 4, Falcsik L. Kurtos K. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 6, illetve 12 perc. Hétméteresek: 0, illetve 0. A szalkai csapat már a szünetig tetetem hátrányba keült, innen pedig már nem volt visszaút. Junior: 38–22.

Falcsik Miklós: – Huszonöt percig voltunk méltó ellenfelek. Utána halvány védekezés, gyenge kapusteljesítmény és sápadt támadójáték jellemezte a csapatot.

Női, 4. forduló

Kölcsey DSE-Nyíregyháza–Debreceni VSC III 18–25 (7–11)

Wesselényi-iskola, 70 néző, v.: Szendi A., Türk S. Kölcsey: Gyimesi L. 2 – Gyuró Á. 2, Móré K. 2/2, Kelemen G. 2/1, Papp R., Tilki A. 3, Hruska Zs. 3 Csere: Aranyosi M., Kruták F. (kapusok), Drágár D. 4/4, Márkus G., Moravszki B., Silye V. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 12, illetve 14 perc. Hétméteresek: 8/7, illetve 7/4. A Kölcsey nem tudta megismételni elmúlt heti kiváló játékát, így a dinamikus „kis Loki” győzelme megérdemelt. Junior: 17–34.

Hadobás István: – Játékban egyenrangú partnerek voltunk, de a gyenge helyztekihasználás megbosszulta magát.

Kisvárda KC SE–Hajdúböszörményi TE 35–34 (18–17)

Kisvárda, 300 néző, v.: Aczél, Paulovics. Kisvárda: Járosiné – Tóth B. 2, Vassné 7/4, Szabó V. 1, Tar H. 2, Frank P. 13, Rácz K. 6. Csere: Péter E. 3, Máté V. 1, Dudás G. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 2/1. Végig szoros, küzdelmes mérkőzésen értékes kisvárdai győzelem. Junior: . (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János: – A támadójátékunk jól működött, védekezésünk viszont gyengébb volt, ennek ellenére megszereztük a fontos két pontot.