2013.11.18. 09:58

Erre vevő a közönség!

A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban a nyolcadik forduló mérkőzéseit rendezték.

Férfi, 8. forduló

Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli–Miskolc VSI 25–33 (16–16)

Wesselényi iskola, 100 néző, v.: Konyári I., Katona J. Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli: Reszegi Cs. – Halcsák Zs., Takács D., Jobbágy R. 3/1, Balogh B. 3, Garai B. 10, Csizmadia T. Csere: Balogh Á. 1, Kozma P. 3/3, Antal L. 1, Jobbágy G. 3, Szedlacsek J. 1. Edző: Halász Levente. Kiállítások: 4, illetve 14 perc. Hétméteresek: 7/4, illetve 5/5. Mindkét csapat jól játszott: a második félidőben a rövid kispaddal rendelkező Nyíregyháza elfáradt és ez döntőnek bizonyult. Junior. 31–25.

Halász Levente: – Az első félidőben partiban tudtunk maradni a miskolci csapattal, azt a játékot láttam a srácoktól, amit előzetesen megbeszéltünk. Sajnos, a szünet után elfáradtunk, de ezzel a teljesítménnyel úgy gondolom, előreléptünk.

Debreceni EAC–Mátészalkai MTK 30–23 (12–11)

Debrecen, 60 néző, v.: Hirth Gy., Őry I. Mátészalka: Zatureczki – Varga R., Király Gy. 3, Kovács I. 1, Kun Á. 2, Szántó Sz. 14/4, Varga T. 3. Csere: Tóth P. (kapus), Varga Z., Szíjjártó A., Borbély B., Balogh P. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 16, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 6/4. A kispadra csak és kizárólag junior korú játékosokat leültetni tudó vendégcsapat a 43. percig tartotta magát, majd a Debrecen fokozatosan növelte előnyét. Junior: 35–22.

Falcsik Miklós: – A junior csapatom még csak negyven percig, a felnőtt pedig már csak negyven percig bírja...

Kisvárda KC SE–Fehérgyarmati VSE 29–25 (16–14)

Kisvárda, 600 néző, v.:Dohány J., Nagy II L. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 1, Kiss I. 5, Járosi A. 4/1, Mándi K. 4/1, Nagy D., Barabás B. 2. Csere: Koi E. (kapus), Bod B. 1, Türk F. 2, Fekete R. 3, Kovács A. 2, Paróczai L. 3, Botka A. 1, Vass Gy. 1. Edző: Papp József. Fehérgyarmat: Nagy T. – Iosif, Tóth N. 5, Kun Sz. 4, Csapos J., Siket T. 1, Pásztor A. 5/1. Csere: Bihari Z., Apostu, Lazareanu 6, Szűcs A., Csobai A. 1. Gaál R. 3. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1. Végig kemény, küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten nyert a jól felkészült Fehérgyarmat ellen. Junior: 32–24.

Papp József: – Nagyon küzdelmes mérkőzésen nem igazán látványos játékkal ennyivel jobbak voltunk. A közönség csillagos ötöst érdemel a mentalitásért, ahogy buzdította csapatunkat.

Csapos János: – Nagyon lelkesen játszott a csapat, a hajrában a rutin hiányzott.

VKK Nyírbátor–Tiszavasvári SE-QUICK 200 37–32 (21–14)

Nyírbátor, 250 néző, v.: Tömöri Gy., Ungvári S. Nyírbátor: Holb M. – Csébi D. 8/1, Pisák T. 5, Jávor D. 3, Dobos B. 8, Kovács Á. 6, Vasas Gy. 4. Csere: Tóth M., Nagy N. (kapusok), Tuska Sz., 1, Torzsa R. 1, Vinnai N. 1, Ramzi, Tóth L., Jávor M. Edző: Váczi Sándor. Tiszavasvári: Bódor Z. – Benyusz K. 3, Tallár M. 6, Csócsics G., Lázár A. 2, Dancs M. 12/4, Erdélyi P. 1. Csere: Nagy L., Varga L. (kapusok), Pataki B. 2, Kajibás M., Balázs M., Szuvák Cs., Szuvák D., Gáll L. 3, Lippai A. 3. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 4/4. A becsületesen harcoló vendégek ellen a Nyírbátor magabiztosan nyert. Junior: 32–37.

Váczi Sándor: – Olyan mérkőzés volt, amelyen végre mindenki játszhatott.

Grandjean Gábor: – A bajnokesélyes otthonában méltó partner tudott lenni a csapat.

Demecseri VKSE–Berettyó MSE 30–26 (13–11)

Demecser, 100 néző, v.: Csörgő L., Vitális L. Demecser: Suller D. – Csébi Z. 9, Buzás B. 3, Nagy M. 5, Havel F. 1, Kovács Zs. 7/4, Balogh Sz. 5. Csere: Kovács L., Kovács F., Havel K. Edző: Kósa István. Kiállítások: 10, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 1/0. A Demecser jó játékkal magabiztosan tartotta otthon a két pontot. Junior: 30–26.

Kósa István: – Ezen az estén a remek védekezésünk gyors, ötletes, és helyeként bravúros támadójátékkal párosult. Annak ellenére, hogy ismét két kezdőember hiányzott, sikerült behúzni a mérkőzést. Gratulálok a csapatomnak, a játékosaim nevében köszönöm nagyszerű közönségünk lelkes biztatását.

További eredmények: Kazincbarcikai KSE–Hajdúböszörményi TE 28–32.

Női, 8. forduló

Kölcsey DSE-Nyíregyháza–Alsózsolcai KSC 44–15 (23–3)

Bujtosi csarnok, 100 néző, v.: Katona J., Konyári I. Kölcsey DSE-Nyíregyháza: Aranyosi M. – Gyuró Á. 8, Gyimesi L. 5, Móré K. 10/2, Márkus G. 3, Tilki A. 5, Hruska Zs. 9. Csere: Kruták F. (kapus), Kocsik V. 3/1, Silye V. 1, Moravszki B., Kiss B., Kovács F., Leithi K. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 4/3. Hatalmas minőségi különbség mutatkozott a két csapat között, a Kölcsey szinte tetszés szerint lőtte góljait. Győzelme ilyen különbséggel is reális. Junior: 34–20.

Hadobás István: – A bujtosi szentély „pályaavató” mérkőzésén az első félidőben kegyetlenül jól játszottunk, ami a szünet után „megkegyelmezővé” vált, de így is hatalmas fölénnyel nyertünk.

Kisvárda KC SE–NKK Balmazújváros 21–21 (10–12)

Kisvárda, 300 néző, v.: Kovács T., Major A. Kisvárda: Járosiné – Péter E. 1, Vassné 1/1, Szabó Valéria 1, Tar H. 5, Frank P. 5, Rácz K. 3. Csere: Szabó Viktória (kapus), Dudás G. 1, Máté V. 2, Tóth B. 2. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 12, illetve 16 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 2/1. Végig szoros, kemény mérkőzésen a Kisvárda közelebb állt a győzelemhez. Junior: 22–27.

Dévényi János: – A csapat jól védekezett ezen a vérbeli rangadón, ha a végjátékban pontosabbak vagyunk, a győzelem is meg lehetett volna.