2013.12.08. 10:11

Csenge négy aranyat úszott Belgrádban

Nyíregyháza - Remek teljesítményekkel rukkolt ki Buskó Csenge a Nyírsuli tizennégy esztendős úszója a napokban a Közép-Európa legjobb junior úszóinak találkozóján.

A versenynek Belgrád volt a házigazdája és nyolc nemzet fiataljai léptek rajtkőre. Thúróczy Róbert tanítványa a csütörtöki nyitónapon 100 gyorson 58,45-ös kiváló idővel a második helyen végzett, a 4x100- as váltó befutóembereként pedig az első helyen csapott célba. Pénteken 50 m gyorson a negyedik helyen végzett (27,82), a 4x200-as gyorsváltó második tagjaként pedig ismét az első helyen zárt. A szombati záráson egy remek hajrával 200 gyorson is a dobogó legfelső fokára állhatott. A verseny befejezéseként pedig a 4x100 méteres váltó tagjaként szintén aranyérmet szerzett, így a három nap alatt a nemzeti színekben négy arannyal és egy ezüsttel gyarapíthatta az eddig is gazdag éremgyűjteményét.