2014.02.24. 09:55

Döntő jelentőségű döntő szettek

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Az apagyiak vesztét az NB I-es és az NB II-es mérkőzésen is az ötszettes mérkőzések elvesztése okozta.

NB I., férfi

Nyírbátori ASE II–Eötvös DPSE 6–12

A legutóbb az extraligás csapatban szóhoz jutó Tóth Gábor helyén bevetett 13 éves Molnár Dávid nagy meglepetésre, igen jó játékkal mérkőzést tudott nyerni, ennek ellenére végül a jobb erőkből álló csapat győzött.

Győztek: Sallai, Kiss Zs. 2-2, Szöllősi T., Molnár D. 1-1.

ATSK Szeged–Apagy SE 10–8

Megismétlődött a két csapat őszi mérkőzésének eredménye, de az apagyiak ezúttal csak magukat okolhatják a négy és fél órás, drámai összecsapáson elszenvedett vereségért. A nyolc döntőszettes mérkőzésből a vendégek úgy veszítettek el hatot, hogy abból három egyértelműen a kezükben volt.

Gy.: Hodász 4, Berecki D., Nagy B. 2-2.

NB II., férfi

Apagy SE II–Trió-Maxi Kemecse 7–11

A tartalékos vendégcsapatnak nem okozott gondot a győzelem megszerzése, igaz, ehhez a hét döntő játszmás mérkőzésből négyet is meg kellett nyerniük.

Gy.: Szűcs A. 4, Nyikos R., ifj. Oszlánszki L. és a Szűcs A., Nyikos R. páros 1-1, illetve Király Cs., Németh T., Berecki Zs. 3-3, Gergely Gy. és a Király Cs., Németh T. páros 1-1.

NB III., férfi

Várdai ASE–Útfestők-Apagy SE III 3–15

A bajnokjelölt elleni megyei rangadón nem volt esélye a pontszerzésre a Kisvárdának.

Gy.: Pokol P., Újvári és az Arady, Márföldi páros 1-1, illetve Fodor G., Poór T. 4-4, Zachár 2/2, Németh F. 2/2, Budai P. 2 és a Fodor G., Poór T. páros 1.

Vásárosnaményi SE–Mezőtúri AFC II 18–0

Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, amit az is jelez, hogy a vendégek a 18 mérkőzésen mindössze 11 játszmát tudtak nyerni.

Gy.: Szilágyi Z., Sztoj, Tuckanjuk, Nagy A. 4-4, a Szilágyi, Sztoj és a Nagy A., Tuckanjuk páros 1-1.

Gyulai AK–Nyírbátori ASE III 13–5

A listavezető otthonában ebben az összeállításban nem futotta többre a nyírbátoriak erejéből. Gy.: Bánhidi 3, Ujlaki B. és a Bánhidi, Ujlaki B. páros 1-1.