2014.02.16. 10:47

Mégis az elején dőlt el

Rosszul kezdett, a harmadik negyedben egy ideig vezetett, aztán veszített Szombathelyen az NYKK.

Rosszul kezdett, a harmadik negyedben egy ideig vezetett, aztán veszített Szombathelyen az NYKK.Ijesztően indult. Öt perc sem telt a szombati, szombathelyi élvonalbeli férfimérkőzésből, és már 11 pontos hátrányban volt a Marso-NYKK. Mégsem esett kétségbe a vendégcsapat (hiszen ennyi idő alatt nem dőlhet el mérkőzés), és Mohácsi Máté kosaraival ellenfele után eredt. Pedig Matija Poscic a gyorsan begyűjtött három személyi hibája miatt már az első negyedben a kispadon ült, a Falco pedig bevetette két új szerzeményét, Alakszandar Vlahovicsot és Jonathan Mitchellt is.

Előbbi pontjaival újra meglépett kissé a Szombathely, de aztán kezdetét vette Will Walker show-ja. A nyíregyháziak amerikai irányítója kintről-bentről háborítatlanul tüzelt, nem tudott hibázni, a nagyszünetig 16 pontig jutott. Jara Rubin Doyne találatával egyszer át is vette a vezetést az NYKK, majd – két tökéletesen egyforma eredményt hozó negyed után – kétpontos Falco-előnnyel fordultak a csapatok.

Nem állt le a sereghajtó a folytatásban sem, olyannyira, hogy öt ponttal is ellépett a lezsibbadt házigazdáktól. Ekkor a visszatérő Poscic volt a kulcsfigura, és Walker taláta eredményezte az addigi legnagyobb vendégelőnyt. A „másik” Will, Tamás döntött úgy, hogy vezére lesz a csapatának, és zsinórban szerzett négy triplájával a harmadik negyed végére utolérte ellenfelét a Falco.

Az utolsó rész Poscic kosarával kezdődött, aztán kipontozódott a nyíregyháziak csapatkapitánya. Ezt kihasználva, 11–0-s száguldást repesztett a Szombathely, a végére pedig éppúgy 11 pontos lett az előnye, mint az elején volt.

Mégis az első öt percben dőlt volna el a parti...?

Andjelko Mandics: – Jól kezdtünk, de a Nyíregyháza összeszedte magát, kimaradt néhány gyors indításunk, és az utolsó két percig szoros csatát kellett vívnunk a győzelemért.

Sitku Ernő: – Sajnálatos módon már sokadszor nem úgy kezdtünk, nem olyan hőfokon játszottunk, ahogy elvárható lenne. Visszakapaszkodtunk, de ebben ki is égtünk. Meg kell tanulnunk idegenben okosabban játszani, az elkerülhető faultokat beütő kulcsjátékosokat nem tudjuk pótolni.

Jegyzőkönyv

Falco KC-Szombathely–Marso-Nyíregyháza KK 97-86 (24-23, 24-23, 19-21, 30-19)Szombathely, 1300 néző, v.: Győrffy, Gorka, Németh Cs.

Falco: Váradi B. 12/9, Timberlake 6/3, Perl 17/9, Will 23/15, Szabó M. 21. Csere: Vlahovics 10, Harazin 6, Mitchell 2. Edző: Andjelko Mandics.

NYKK: Walker 27, Doyne 17/9, Mohácsi 16/9, Hall 17, Poscic 9. Csere: Polyák, Molnár M., Kósa T. Edző: Sitku Ernő.

Kipontozódott: Poscic (31. perc).

Az eredmény alakulása, 5. perc: 15-4. 9.: 16-15, 15.: 35-35, 19. perc: 45–46, 23.: 54–53, 26.: 56-61, 31.: 67-69, 33.: 78-69, 37.: 87-79.