2014.02.12. 15:57

Párosban veszített az ATP által megszólaltatott Fucsovics

Olaszország - Minden rosszban van valami jó: a folytatásban az egyes mérkőzéseire koncentrálhat a nyíregyházi teniszező az olaszországi Bergamóban.

A bergamói ATP-challengerversenyen szerdán délután már másodszor játszott Fucsovics Márton (a délelőtti egyes mérkőzését megnyerte a litván Ricardas Berankis ellen, ezzel bejutott a nyolc közé), aki párosban, az olasz Alessandro Motti oldalán harcolt a négy közé jutásért. Az ellenfél itt is a negyedik helyen kiemelt volt, a Riccardo Ghedin, Claudio Grassi páros Olaszországot képviselte. A meccset utóbbiak nyerték 7:6, 6:2-re, holott az első szett tie-breakjéban (10–8) Marciéknak is volt szettlabdájuk.

Időközben az ATP World Tour honlapján terjedelmes interjút közöltek az elsőszámú magyar teniszezővel, abból az alkalomból, hogy 2013-ban a világranglista-helyezés változása alapján Fucsovics Márton volt a legtöbbet fejlődött játékos.

A teljes interjút elolvashatják a Kelet-Magyarország 2014. február 13-i számában vagy a kelet.hu-n.