2014.07.15. 09:12

Egy sima és egy szoros szett

Fucsovics Márton a hétfő esti mérkőzésén győzelemmel kezdte meg szereplését az újabb olaszországi viadalán.

Hozta a ranglistahelyek alapján kötelezőnek számító győzelmet Fucsovics Márton (166. a világranglistán) az olaszországi Recenatiban, a 35 ezer euró összdíjazású, kemény pályás ATP-challengerviadalon. A hétfő éjszakába nyúló mérkőzésen a nyíregyházi teniszező ellenfele az olasz Matteo Trevisan (378.) volt, aki ellen jól kezdett Marci, és 6:1-re nyerte az első szettet.

A második játszma már szorosabb volt, de 6:5-nél így is a meccsért adogathatott Fucsovics, végül azonban a tie-breakre maradt a döntés, amelyet 7–5-re nyert meg az elsőszámú magyar teniszező, a meccset pedig 6:1, 7:6-ra. Fucsovics Márton a nyolc közé jutásért szerdán lép pályára.