2014.07.16. 16:43

Félmartatonin aranyra lelt

Újhelyi doktor két számban is ott volt az ausztriai világjátékon.

Újhelyi doktor két számban is ott volt az ausztriai világjátékon.A közelmúltban egy héten át Welsben volt a legnagyobb Ausztriában az egy négyzetméterre eső orvosok száma. Miért? Mert itt rendezték a 35. orvosi és egészségügyi dolgozók világjátékát, amelyre negyven országból több mint kétezren érkeztek.

A résztvevők huszonnégy sportágba és öt kategóriában mérték össze tudásukat, ügyességüket és kitartásukat. A versenyek mellett sportorvosi szimpóziumot is rendeztek, lehetőséget teremtve a tudomány és egészség szerves kapcsolatának.

A festői környezetben rendezett versenyszámok közül kettőben indult a nyíregyházi Újhelyi János. Az ismert gyermekorvos félmaratonin kategóriájában (55-65 évesek) az első helyen végzett, míg terepfutásban alig lemaradva a dobogóról, a negyedik helyen zárt.