2014.10.06. 09:57

Oda a több éves hazai veretlenség

A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoport 3. fordulójának mérkőzéseit rendezték a hét végén.

Férfi, 3. forduló

Bőcs KSC–Mátészalkai MTK 26–28 (12–14)

Bőcs, 150 néző, v.: Száva F., Szegedi Zs. Mátészalka: Oross A. – Varga R. 6, Király Gy. 2, Szántó Sz. 7/2, Kun Á. 1, Orosz L. 8/1, Falcsik L. Csere: Kovács I. 3, Hadar B. 1, Szalay K. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 5/3. A kapus, Oross Attila vezérletével értékes győzelmet arattak a szalkaiak. Junior: 23–33.

Falcsik Miklós: – Az idegenbeli szereplés minden hátrányával dacolva harcoltuk ki a győzelmet. Gratulálok a junior csapatnak is, jól küzdött.

Kazincbarcikai KSE–Fehérgyarmati VSE 41–30 (21–13)

Putnok, 37 néző, v.: Alapi A., Kovács T. Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A., Tóth N. 1, Kun Sz. 3, Szabó P. 11/6, Gaál R. 6, Pásztor A. 2. Csere: Kiss M. (kapus), Csapos J. 3, Bihari Z., Szabó I. 1, Lakatos Á. 1, Pálfi Zs. 2, Karikás K. 1. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 16, illetve 10 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 6/6. Az első negyedórában előbb Csobay András, majd Tóth Norbert sérülés miatt kivált, ezt nem bírta el a fehérgyarmati csapat. Junior: 26–21.

Csapos János:Rosszul védekeztünk, a támadásokat pedig elkapkodtuk.

Hajdúnánás Robzol 2000 KS–Tiszavasvári SE-QUICK 2000 34–25 (17–9)

Hajdúnánás, 200 néző, v.: Száva F., Szegedi Zs. Tiszavasvári: Bódor Z. – Benyusz K. 6, Gáll L., Balázs M. 1, Kiss K. 1, Dancs M. 5, Mezei L. 4. Csere: Bíró D. (kapus), Havel K. 2, Kalyibás M. 3/1, Lázár A., Nácsa B. 3, Gazdag R., Molnár T. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 2, illetve 2 perc . Hétméteresek: 7/6, illetve 3/1. Megilletődötten kezdett a Vasvári, a 16. percben 12–1-re vezetett a hazai csapat. A folytatásban úgy tűnt, talpra állnak a vendégek, de a nánásiak gyors indításokkal, pontosabb, érettebb játékkal biztosan nyerték a mérkőzést. Junior: 38–34. (Tudósító: Hankó András)

Grandjean Gábor: – Sajnos, az első félidőben gyenge támadójátékunkat kegyetlenül kihasználta a Hajdúnánás, amit egy ilyen rutinos, jó csapattal szemben már nem tudtunk ledolgozni.

Kisvárdai KC SE–VKK Nyírbátor 17–22 (10–11)

Kisvárda, 370 néző, v.: Csörgő L., Vitális G. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 3, Mándi K., Bod B. 1, Kovács L. 2, Járosi A. 9, Barabás B. Csere: Nagy D., Nagy M., Türk F. 1, Tuska Sz. 1, Kovács A. Edző: Papp József. Nyírbátor: Gadnai A. – Fülöp G., Pisák T., Kovács Zs. 5, Hornyák Z. 5, Molnár Z. 5, Vasas Gy. 3. Csere: Balogh Sz. 2, Csébi D. 1, Torzsa R. 1, Szabó Cs. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 4, illetve 12 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 2/2. Küzdelmes mérkőzésen a jobb helyzetkihasználás döntött. Junior: 32–25. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József:A támadójátékunk nem érte el azt a szintet, hogy ma ezt a Nyírbátort legyőzzük. Nagyon sajnáljuk, hogy elvesztettük több éves hazai veretlenségünket.

Váczi Sándor: – A sok sérült ellenére nagyon értékes győzelmet arattunk.

További eredmények: Rádió M Miskolc–Berettyó MSE 26–32, Hajdúböszörményi TE–Debreceni EAC 24–31.

Női, 3. forduló

Etalon K.K. Adács–Kisvárdai KC SE 21–46 (9–27)

Jászberény, 20 néző, v.: Pankó T., Tímár P. Kisvárda: Harisova – Vassné 3, Csányi E. 6, Tar H. 3, Kránitz A. 6, Vakarcs K. 9, Rácz K. 7. Csere: Jurecska K. (kapus), Almási L., Szilágyi R., Dudás G. 5, Kovács K. 6, Frank P. 1/1. Edző: Dévényi József. Kiállítások: 2, illeltve 14 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 1/1. A kisvárdaiak hozták a kötelező győzelmet. Junior: 30–26. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi József: – Megtettük, amiért jöttünk.

Kölcsey DSE Nyíregyháza–Derecskei KKSE 37–18 (21–11)

Bujtosi csarnok, 100 néző, v.: Kovács T., Major A. Kölcsey: Gyimesi L. 1/1 – Szoboszlai F. 9, Tilki A. 6, Kelemen G. 1, Márkus G. 2, Katona K. 3, Papp A. 6. Csere: Koppán N. (kapus), Móré K, 8/1, Silye V. 1, Szabó V., Csontos O., Kovács F. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 10, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 4/4. A Kölcsey félgőzzel is simán nyert, nem volt egy súlycsoportban a két együttes. Junior: 27–11.

Hadobás István: – Örülök a sokgólos sikernek, de ezúttal nem igazán kellett megizzadni a nagy különbségű győzelemért.

További eredmények: Füzesabonyi SC–Lóci DSE Ózd 44–31, Hajdúböszörményi TE–Miskolci VSC 25–19, Bőcs KSC–Alsózsolca KSE 29–24, Létavértes SC 97 SE–DVSC III 27–28.

1. Füzesabony 3 3 – – 106–80 6

2. Hajdúböszörmény 3 3 – – 86–69 6

3. Kisvárda 3 2 – 1 115–81 4

4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 3 2 – 1 95–65 4

5. Létavértes 3 2 – 1 82–61 4

6. DVSC III 3 2 – 1 85–77 4

7. Miskolc 3 1 – 2 82–87 2

8. Bőcs 3 1 – 2 69–76 2